Cumhur Reisi Erdoğan, etken bağlantıyla katıldığı törende nazır yardımcısını uyardı: Akçakesme, akçakesme, sabırlı ol

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden Çanakkale Ayvacık- Küçükkuyu Yolu Assos ve Troya Tünelleri Açım Töreni’ne etken bağlantı ile katıldı.

BAKAN YARDIMCISINI UYARDI: SABIRLI OL

50 dakikalık yolculuğu 5 dakikaya düşürecek tünellerin kurdele kesiminde ise enteresan ayrımsız fenomen yaşandı. Iblağ ve Altyapı Bakanlığı Nazır Yardımcısı Enver İskurt, Erdoğan’ın ismini okumasından sonradan elindeki makasla kurdeleyi kesmeye yeltendi. Bunu ayırt fail Reisicumhur Erdoğan, “Akçakesme, akçakesme. Sabırlı ol” diye niteleyerek İskurt’u uyardı. Elan bilahare Erdoğan’ın farklı isimleri sesli duyuru etmesiyle birlikte kurdele töreni gerçekleştirildi.

“KAZANCIMIZ YILDA 133 MİLYON LİRAYA KARŞILAMA EDECEK”

Törenin başında benzeri enformasyon yapıp projeyi anlatan Erdoğan, “Uzunluğu 5,7 kilometreyi bulan tünelleriyle gelişigüzel toplamda 9,6 kilometrelik bu el, Balıkesir ve İzmir’e ulaşımı sağlayıcı yıldız-cenup aksının arz mehabetli kısımlarından biridir. Böylece geçtiğimiz mart ayında hizmete açtığımız 1915 Çanakkale Köprüsü’yle bölgede hızlanan trafiğe yanıt verecek, envestisman bedeli 4,6 milyar liralık olan bire bir projeyi elan şehrimize kazandırmış oluyoruz. Açtığımız tüneller sayesinde Kazdağları’nın tabiatına en kıtipiyoz ayrımsız uymazlık vermeden, Ayvacık-Küçükkuyu arasındaki mesafeyi tahminî 2,5 kilometre kısalttık. Elan evvel 50 an süren yolculuğun 5 dakikaya inmesiyle hem zamandan hem yakıttan hem bile emisyondan elde ettiğimiz alacak, yılda 133 milyon liraya istikbal ediyor.” ifadelerini kullandı.

Share: