Cumhur Reisi Erdoğan: Eskimemiş Kanunuesasi, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonumuzun evvel hedefi (3)

‘DAHA KUŞATICI HİZMETLER SUNACAĞIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı’nın, şefkatin yüzyılı olduğunu belirterek, “İnsanlığın vicdanının sükuta büründüğü temas durumda ve her yerde, bizim sesimiz ayrımsız gürlükte çıkmaya bitmeme etmiştir. Şefkatin, merhametin, vicdanın rafa kaldırıldığı benzeri dünyanın bütün üzere yaşanılmaz arkaç geleceği inancıyla, bu mücadelemizi global düzeyde sürdürüyoruz. Bayrı şevket geleneğimizden aldığımız ilhamla, sosyal destekler özellikle olmak üzere, herhangi bir alanda vatandaşımıza henüz kuşatıcı hizmetler sunacağız. Türkiye Yüzyılı, istiklalin ve istikbalin yüzyılıdır. Zaman güçlüyüz, ferda henüz de hayatiyetli olacağız. İnsanlarımızın tamamının istiklalinden sakıncasız tıpkısı şekilde, istikbaline güvenle bakacağı tıpkı Türkiye için eskimemiş projeler, yeni programlar, kullanılmamış eserler, eskimemiş hizmetler peşinde koşmaya devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı, gençlerin yüzyılıdır. İstikbalimizin teminatı gençlerimizi, eğitimden spora gelişigüzel alanda TEKNOFEST ruhuyla en üst düzeyde yemlemek amacıyla gereken ast yapıyı koca ölçüde tamamladık” dedi.

‘İNSANIMIZIN BAŞI DİK GEZMESİNİ SAĞLADIK’Kaybolup revan nesillerin hesabını sormanın kendilerine düştüğünü aktaran Erdoğan, “Kılığından, kıyafetinden dünya Ankara’ya alınmayan köylümüzün, inancından ve kültüründen dünya aşağılanan dindar vatandaşlarımızın, Yassıada’da onurları çiğnenen milli egemenlik temsilcilerinin, Mamak ve Diyarbakır zindanlarında işkenceye maruz küsurat evlatlarımızın, kısaca horlanan, kokmuş tanıdık, ezilen, dışlanan, haksızlığa maruz bırakılan her insanımızın davası, bizim davamızdır. Bunun amacıyla bütün daha fazla demokrasi, elan aşkın iz ve bakım, elan fazla özgürlük, elan fazla hak, henüz çok okazyon eşitliği amacıyla çalıştık. Yeri geldiğinde yedi düvele mebde tutarak, yeri geldiğinde siyasetin ve diplomasinin inceliklerini kullanarak, insanımızın yekpare dünyada başı sarp şekilde gezebilmesini sağladık. Bize ödetilen bedellere hiç bakmadan adaletsiz kalkınma, kalkınmasız doğruluk olmayacağı anlayışıyla cemi gönüllere fethetmek amacıyla uğraştık, didindik” diyerek konuştu.’YAPILACAK TEMAS KATKI BİZİM İÇİN ÇOKÇA KIYMETLİDİR’Erdoğan, Cumhuriyet’in 100’üncü yılını tıpkı zamanda Türkiye’da siyaseti; üslubuyla, tarzıyla, işleyişiyle, sonuçlarıyla değiştirecek kullanılmamış bire bir dönemin de miladı haline ilam etmek istediklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye Yüzyılı için yapılacak her ulama bizim üzere çokça kıymetlidir. Gelin, 29 Ilk Teşrin 2023’e kadar Türkiye Yüzyılı’nı konuşalım, tartışalım, tekliflerimizi ortaya koyalım. Gelin, Türkiye Yüzyılı vizyonunu birlikte oluşturalım, gelişigüzel düz yazı edelim. Gelin, Türkiye Yüzyılı’nı yeni ayrımsız milli antant zemini haline dönüştürelim. Eş Türkiye Yüzyılı’nı bakir benzeri milli anlaşma zemini haline getirelim. Elkızı, Türkiye Yüzyılı’nda demokrasimizi, murahhas, demokratik benzeri Cumhuriyet Altını kimliğiyle taçlandıralım. Eş, Türkiye Yüzyılı’nda ülkemizi, tıpkısı asırdır enerjimizi yiyip tüketen herhangi bir tip taassuptan arındırıp, siyasetin eksenini düzentileme ve yayın konusunda yeniden kuralım. Kadın, Türkiye Yüzyılı’nda ülkemizdeki özgürlüklerin çerçevesini, fazlalık özgürlük anlayışıyla gene çizelim. Gelin, Türkiye Yüzyılı’nda mecmu okazyon eşitliği ve harbilik temelinde ayrımsız sosyal adalet anlayışını gelişigüzel kuruluş edelim. Gelin, Türkiye Yüzyılı’nda asırlardır gerilemeyle, duraklamayla, yıkılmayla tarif edilen ülkemizin yükseliş dönemini başlatalım. Kadın, Türkiye Yüzyılı’nda ülkemizi herkesin özlük yankı odasından çıkıp birbirini dinlediği, birbirini anladığı, birbirine tırsmak duyduğu ayrımsız saha haline getirelim. Gelin, Türkiye Yüzyılı’nı fark edilen, ayırt atan, farkını hissettiren ve farklılıklarıyla zenginleşen benzeri mutluluk haline gelişimizin sembolü yapalım. Elkızı, Türkiye Yüzyılı’nda fazilet ve hak devletini zirveye çıkartalım. Kadın, Türkiye Yüzyılı’nda ülkemizi global çarkın bire bir dişlisi oluşmak adına lokomotifi haline dönüştürelim. Eş, Türkiye Yüzyılı’nı milli ve evcil değerlerle evrenseli kuşattığımız, sözümüzü çağa söylediğimiz ayrımsız devir haline getirelim. Eş, Türkiye Yüzyılı’nı korkularıyla tüvana bir geçmişten umutları, hayalleri, özgüveni ve cesaretiyle şahlanan ayrımsız geleceğe geçişin kapısı yapalım.”

Share: