Cumhur Reisi Erdoğan Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın peşi sıra millete seslendi: (4)

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, gaz depolarını yüzdelik 100 doldurarak talepteki muhtemel artışlara ve beklenmeyen kesintilere alın hazırlıkların yapıldığını bildirdi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından millete seslendiği konuşmasında, erke alanında mefret adımlar atıldığını söyledi.

“doğal gaz depolarımızı yüzdelik 100 doldurarak talepteki beklenen artışlara ve beklenmedik kesintilere karşı hazırlığımızı yaptık.” diyen Erdoğan, Avrupa’nın erke yeryüzü güvenliği üzere üstelik ciddi öneme ehil Trans Küçük Asya Gaz Boru Hattı’nın (TANAP) kapasitesini almanak 16 milyar metreküpten 32 milyar metreküpe yükseltecek çalışmalara başladıklarını tabir etti.

Libya ile yapılan hidrokarbon anlaşmasıyla bu ülkenin ana kara sahanlığındaki yer yağı ve türevlerinin çıkartılması üstüne bakir tıpkısı iş birliği alanı oluşturduklarını anlatan Erdoğan, bunun yanında Okyanus, Şimendifer, Endonezya, Cezayir, Nijerya, Malezya, Kazakistan ve Bir Zenci Emirlikleri ile erke alanında yeni hisse senedi birliklerinin önünü açacak temaslarda bulunduklarını bildirdi.

“Türkiye düşmanı herkesin yüreğindeki korkuyu daima büyütüyoruz”

Türkiye’nin eksen güvenliği ve milletin huzuru konusunun önceliklerin arz başında kayran aldığına işaret eden Erdoğan, bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet, güllabi, deniz boyu güvenlik, duyu ve diplomatik kanallarla 24 saat akıcı cümbüş yürütüldüğünü kaydetti.

Cumhur Reisi Erdoğan, şöyle bitmeme etti:

“Yıldırı örgütlerinin yöneticilerini nerede bulursak orada imha ediyor, askerlerimiz ve düzenlilik güçlerimize müteveccih tek saldırıyı yanıtsız ve cezasız bırakmıyoruz. sınır dışı harekatlarımızı kişi önceliklerimize ve yaptığımız planlara göre yürütüyoruz. Bundan Sonra yıldırı örgütleriyle birlikte ülkemize düşmanlık mugaddi herkesin tehlikeli rüyası haline gelen ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ sözümüzün gereklerini kelimesi kelimesine hesabına getiriyoruz. Kimi kamuoyu yoluyla bilinen, bazen adsız operasyonlarımızla Türkiye düşmanı herkesin, temas örgütün, seçme yapının yüreğindeki korkuyu daim büyütüyoruz. Cemaat olduğumuz yetişmiş kayırıcı gücü, tesisat ve teknolojik imkanlar yardımıyla rastgele alanda olduğu üzere düzenlilik hususunda da kimsenin inayetine muhtaç olmadan başımız sarp tıpkı şekilde kendi işimize bakabiliyoruz.”

Ayrıksı Hükûmet toplantılarında olduğu gibi bugünkü Kabine Toplantısı’nda dahi savunma ve düzenlilik konularındaki gelişmelerin değerlendirildiğini kaydeden Erdoğan, atılacak adımların belirlendiğini dile getirdi.

Erdoğan, ferda Türkiye’nin koskocaman ulaşım projeleri ortada düz düzlük Çanakkale Ayvacık- Küçükkuyu yolu ve tünellerinin açılışına canlı bağlantıyla katılacağını, elan sonraları de Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile bire bir araya geleceğini bildirdi.

” Asya’üstelik İşbirliği ve Cüret Artırıcı Önlemler Zirvesi”ne gelmek için çarşamba haset Kazakistan’ın başkenti Astana’ya gideceğini kaydeden Erdoğan, cuma namazı haset ise Zeytinburnu Ulus Bahçesi’nin açılışını yapacağını ve tıpkısı bölüm Dolmabahçe Sarayı’nda Türkiye-Katar Faziletkâr Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantısı’nın gerçekleştirileceğini belirtti.

Erdoğan, cumartesi üstelik Diyarbakırlılarla tıpkı araya geleceğini ve bu kentte Firez Yolu Yürüyüşünün yapılacağını bildirerek, Türkiye’ye ve Türk milletine bakir hizmetler getirme, bakir eserler kazandırma gayretini sürdüreceklerini söyledi.

(Bitti)

Share: