Çorum’da 8 ilçeyi kent merkezine bağlayacak çevreyolu kavşağı yılsonuna bitecek

SELIM Parti MKYK Üyesi ve Çorum Mebus Ahmet Sami Ceylan, Çorum Çevreyolunda yapımı bitmeme eden ayrımlı seviyeli köprülü kavşağın bu sene sonuna büyüklüğünde bitirileceğini açıkladı.

Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Rifat Silov ve İl Umumi Meclis Başkanı Mehmet Bektaş ile alay malay Çevreyolu’nda yapımı devam fail munsap çalışmasını yerinde inceleyici Mebus Ahu, hem Karayolları Havza Müdürü Silov ve müteahhit firma yöneticilerinden çalışmalar hakkında bilgelik aldı. Yapılmakta olan koyu çalışmalardan muhit memnuniyeti dile getiren Ahu, Çorum yerine sonuç merhale büyük tıpkı yatırımın gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti anlatım etti.

8 ilçeyi Çorum’a bağlayacak

Saylav Ahu, ihalesi 2021 yılı sonlarına makul yapılan Samsun-Çorum- Ankara Çevreyolundan, Çorum hat Akşemseddin Caddesi’ne bağlayacak değişik düzeyli köprülü kavşak projesiyle gelişigüzel 8 ilçenin Çorum’a bağlantısının sağlanacağını söyledi. Osmancık, Kargı, Dodurga, Laçin ve Oğuzlar ile İskilip, Bayat ve Uğurludağ ilçelerinin Çorum site merkezine bağlantısının bu kavşaktan sağlanacağını dile getiren Ceylan, uç ile birlikte alelhusus Osmancık Caddesi’nde bati tıpkısı gidiş geliş rahatlaması sağlanacağını vurguladı.

Kavşak inşaatında çalışmaları nazik tıpkı hız ve titizlikle yürüten müteahhit firmayı tebrik kartı eden Mebus Ceylan, kavşağın bu yıl sonuna büyüklüğünde bitirilip trafiğe açılacağının söyledi. Ayrımlı Düzeyli Köprülü Kavşağa Osmancık yolunun bağlantısını sağlayacak yollarda bile çalışmaların sürdürüldüğünü kaydeden Ceylan, “Osmancık bölgesini site trafiğini tenkis etmek adına Günü Geçmiş Mahallesi istikametinden de eskimemiş arterler açılıyor. Osmancık Caddesi’nin trafiğini kısık anlamda düşürmeyi planlıyoruz” dedi.

400 milyon liraya mülk olacak

Düzeyli kavşağın 297 milyon liraya tenkis edildiğini dile getiren Milletvekili Ahu, 4,2 kilometre uzunluğunda angajman yolları, toprak düzeçleme, konuşma yapıları, köprü ve üstyapı işlerini de kapsayan çalışmaların yapıldığı kavşağın karşılık güncellemeleriyle gelişigüzel maliyetinin 400 milyon TL olduğunu anlattı. Çevreyolu’nda kâin ve Çorum’de yıllardır tartışılan Osmancık Köprüsü ile ilişik de izah işleyen Milletvekili Ceylan, köprülü kavşağın tamamlanmasıyla birlikte 5 ilçenin ulaşımında köprüye mecburiyetin ortadan kalkacağına ilgi çekti. Ceylan, “Lüzumlu çalışmaları yapıyoruz. Icabında o köprüyü birlikte yıkacağız” şeklinde konuştu.

Çalışmalarda Kesim Müdürü himayesinde aksatılmadan sürdürüldüğünü tabir fail Milletvekili Ceylan, yapılan yatırım için özellikle Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan kalkışmak için eksiksiz emeği geçenlere teşekkürname etti.

Muhalefetten mevrut eleştirilere birlikte atıf da kâin Ceylan, “Çorum’dahi ayrımsız çivisi dahi olmayanlar, bize hizmetin elbet yapılacağını öğretmesinler. Hizmetin elbet yapıldığı ortadadır” dedi. – ÇORUM

Share: