Cizre’nin voleybol takımı Türkiye’yi Avrupa’da kumar etmeye hazırlanıyor

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 9 sene önce kurulan Rams Toptan Cizre Belediyespor Eş Uçan Top Takımı, Türkiye’yi Challenge Kupası’nda olta etmeye hazırlanıyor.

Voleybol Efeler Ligi’ne güzeşte yıl yükselerek ligi altıncı tam tamamlayıp Avrupa kupalarına katılmaya türe kazanan Rams Toptan Cizre Belediyespor Koca Voleybol Takımı, geçen hafta Balkan Kupası’nda Moldova’nın Dor Chişinau ve Kosova’nın KV Peja takımlarını yenerek şampiyon oldu.

Şampiyon namına Türkiye’yi Challenge Kupası’nda düzen etmeye türe kazanan takımın hile ve taraftarlarında bu başarının coşkusu yaşanıyor.

“Hedeflenen başarılar yakalandı”

Rams Global Cizre Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı, AA muhabirine, hafta zarfında takımın Kosova ve Moldava temsilcilerini yenerek Balkan Kupası’nı almasının ilçenin ve bölgenin kurum kaynağı olduğunu söyledi.

Sabık zaman Efeler Ligi’ni birlikte 6. tam bitirdiklerini hatırlatan Çağlı, 9 yıl içerisinde bu başarıyı sağlayan ayrımsız kulübün bölgede olmadığını belirterek, “Hedefimiz bu başarıları kalımlı ayla tebliğ etmek ve rastgele sene geçmiş 5 takım beyninde saha kabul etmek. Geçen yıl devraldığımızda lige bereketli başlayamamıştık, bilahare yaptığımız beş altı sağlamlaştırma ile mızıka göğsümüzü kabartan başarılar elde etti. Idare, teknik gök bilimi ve futbolcu koordinasyonu ile hedeflenen başarılar yakalandı. Amacımız bu başarıları sürekli kuzuluk getirmek.” diyerek konuştu.

Çağlı, gelişim insanları, sivil cemiyet kuruluşları ve taraftarla yapılan bereketli tıpkı koordinasyonla başarının geldiğini kaydetti.

Yeni zaman üzere Fenerbahçe, Galatarasay, Halkbank ve Ziraat Bankası kadar şişman bütçeli ve hayat dolu takımlarla başa mebde mücadele edecek topluluk kurduklarını anlatan Çağlı, “Bölgemizde, kentimizde belki uçan top çokça tanınmıyor cins amma tığ bunu başarılarla tanıttığımıza inanıyoruz. Efeler Ligi’ndeyiz ve yakaladığımız başarı doğru değil. Bunu afişe etmek için üstelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yine Avrupa kupalarına katılmak için çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Cizreliler da gelen başarılardan mutlu

Cizre Botanlılar Yandaş Takım lideri Mehmet Şükrü Karaberk de takımın 9 sene içerisinde balaban başarılar elde ederek kendilerini gururlandırdığını vurgulayarak, “Henüz önceki voleybol kültürü yoktu ama şimdi voleybolda şişman başarılar elde ediyoruz. Mutlu ve gururluyuz. Takımımızı sonuna kadar destekliyoruz. Burası futbol şehriydi amma voleyboldaki başarılar elde edilince daha çok uçan top ile anılıyor, uçan top seviliyor.” ifadelerini kullandı.

İlçede esnaflık eden Şanlı Delege, takımın elde ettiği başarılarla insanların daha çok voleybola rabıta duymaya başladığını ve artık bu başarıları her sene takımlarından beklediklerini söyledi.

Esnaf Ahmet Rahat ise takımı tebrik ederek, imdi ilçenin adının Avrupa’da anılmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Vatandaşlardan Mehmet Güngenç bile taraftarlar olarak takımla çok gururlandıklarını belirterek, “Cizre’nin ismi hemen bölgede değil imdi yekpare dünyada duyuluyor. Balkan Kupası’nı kazandık. Bize bu gururu yaşattıkları üzere topluluk ve yönetimi kutlama ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.Share: