Cizre Belediyespor, Balkan Kupası’nda çıkacağı 2 pik hazır

Uçan Top AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Cizre Belediyespor, Balkan Kupası’nda Moldova temsilcisi DORD Chisina ile erte ve Kosova’nın KV Peja takımıyla üstelik 21 Eylül Çarşamba günü yapacağı müsabakaların hazırlıklarını tamamladı.

Geçen mevsim Efeler Ligi’ni 6. sırada tamamlayarak Avrupa’ya gitmeye hak kazanan Cizre Belediyespor, Şırnak Spor Salonu’nda erte saat 15.00’te DORD Chisina ile çarşamba günü dahi saat 13.00’te KV Peja takımıyla karşılaşacak.

Takımın antrenörlerinden Kavga Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, benzeri aylık sürede genişlik mebzul şekilde hem lige hem Avrupa kupası maçlarına hazırlandıklarını, Balkan Kupası’ndaki 2 maçı çalmak istediklerini söyledi.

Yılmaz, fiziki ve mental açıdan maçlara amade olduklarını vurgulayarak, “İnşallah bu kupayı taraftarlarımıza onurlandırmak istiyoruz. Balkan Kupası’nı oynamamız hem kesim hem da Cizre açsından çokça majör tıpkısı vadi yapılanma ediyor.” dedi.

Oyunculardan Burak Kamçı üstelik yeni sezona ve Avrupa maçlarına en bereketli şekilde hazırlandıklarını belirterek, “Balkan Kupası’nda erte Moldova ekibi ile çarşamba haset da Kosova temsilcisi ile maçımız var. Bu maçları alıp Challenge Kupası’na akmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.Share: