Çıkmaz köpekleri saldırısına maruz kalan karı yetkililere seslendi “Hayatımız kısıtlanmasın”

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde çıkmaz köpeklerin saldırısına maruz artan eş etraftaki vatandaşların yardımı yardımıyla şiddetli almadan kurtulurken, yaşadığı gocunmak kırcı anları anlattı.

İlçenin Yıpranmamış Mahalle Yokuş Çıkmaz’ta diri Tülay Ündeş, çarşıdan evinin yakınına geldiği esnada çıkmaz köpeklerinin saldırısına uğradı. Kadının çığlıklarını duyan kardeşi ve çevredeki vatandaşlar yardıma koşarak köpekleri uzaklaştırdı. Bambaşka benzeri akşam ezanı Ündeş ailesi, evlerinin önünde toplanan sokak köpekleri yüzünden arabada dakikalarca muhat kaldığı anları ise cep telefonuyla çekildi. Ayrıksı tıpkısı yurttaş ise evinin balkonundan köpeklerin birbirine tasallut anını dakikalarca vasıta altına alarak Belediye Reisi Bülent Kantarcı’yı içtimai medyadan etiketleyerek şikayetini iletti.

Köpeklerin saldırısına maruz kalarak yaşadığı imtina etmek meşbu anları anlatan Tülay Ündeş, “Sokağa çıktım et kafalı dönüşte köşede köpeklerin saldırısına maruz kaldım. Sonrasında servis şoförleri ve kardeşim koşarak beni köpeklerin saldırısından kurtardılar. Bu köpeklerin toplanıp saldırısını çok yaşıyoruz. Burayı aşiyan haline getirdiler. Çocuklarımızı okula gönderemiyoruz, sokağa rahat çıkamıyoruz. Tek aynı şey yapamıyoruz. Yetkilileri hal odaklı arıyoruz. Ama çözüm adına ” Biz onlara iğnelerini yaptık, kısırlaştırdık. Çıkmaz köpeklerini toplayamıyoruz” diye karşılık alıyoruz. Yetkililerin harekete geçmesini istiyorum. Hayatımız kısıtlanmasın. Çocuklarımız bayındır hariç çıkabilsin, öğlen yemeğine eve gelebilsin. Eğer barınak olmak isteniyorsa bu konuda koruyucu oluruz. Kâfi kim ilaç bulunsun. Sokakta başıboş şekilde olamaz böyle. İlla canımız yanınca mı deva bulunacak ” dedi.

Sosyal medyadan Çaycuma Belediyesi Şehremini Bülent Kantarcı hesabından seslenen vatandaş ise şu paylaşımda bulundu; “Tıpkı hafta önceki sokak kapısında baktığım kedilerden tıpkısı tanesi 2.kata tırmanırken yere düştü ve eğin bacağını kırdı. Çaycuma Belediyesini aradım. Cenabıhak razı olsun haybulans veterinerle alay malay geldi ve yavruya engelleme ettiler. İyileşene büyüklüğünde evde bakacağım. Ayrıca uray yetkililerine teşekkür ederim. Fakat idmansız mahalle görüntülerini üstelik paylaşmadan içiş şen etmeyecek. Hayvan Bilimi çıktı açlıktan birbirlerini yiyorlar. Kafalarına plastik araklama atarak tahakküm ayırabildim. Onların dahi yaşamaya hakkı var. Ancak boyut çok bati hal almaya başladı” diye uyarıda bulunurken şikayetlerin sayısı temas sabık dönüş artmaya başladı.

Sosyal medyada ayrıksı tıpkı etiket paylaşımında ise ‘Çaycuma gündeş ve tıpkı Avrupa şehri diye niteleyerek hiç övünmeyin. Avrupa’da böyle benzeri rezillik göremezsiniz” diye niteleyerek tepkisini dile getiren yurttaş, “Çaycuma’ evet hangi bu kapik sürüleri bilcümle şişman halde çarşıda, caddelerde 100’lerce var. Çöplerin içre kayıt bulma çabaları biraz hayırseverin verdiği aşındırmak ne birine kâfi illa birilerinin ısırılması yahut benzeri çocuğu saldırmaları mı ister. Korkmamak elde değil birde denetimsiz çoğalmaları. 2 köpekten 16 tane yavru var pehlivanda. Bunlara şehremaneti neden ayrımsız çözüm bulmaz. Hangi saha ne içer o kadar kapik, çokça varlık bozucu ve senelerdir bitmeme fail bir durum. Çaycuma çağdaş ve bir Avrupa şehri diye niteleyerek hiç övünmeyin. Avrupa’dahi hakeza benzeri rezillik göremezsiniz! Çaycuma ofis satışlarında Türkiye genelinin sunu fiyatlı merkezi haline mevrut. 2 milyara kat maşallah bu müteahhitlere” diye niteleyerek serzenişte bulundu. – ZONGULDAK

Share: