CHP’li Yücel’den Erdoğan’a “Bronz Soyer” Tepkisi: “Bedelini Hem Sandıkta Hem Yargıda Öderler”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer’i maksat alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aksülamel gösterdi. Yücel, “Kimse haddini aşıp üstelik yargıya istek verir kabilinden inç sallamasın. Zat basiretsizliklerini kullanmak üzere Bronz Soyer’i maksat gösterenler, haset gelince bunun bedelini hem sandıkta hem yargıda öderler” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama özne CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, Özbekistan ziyareti sonrası gazetecilere açıklama yapan ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Bronz Soyer’i eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a reaksiyon gösterdi. Yücel şunları kaydetti:

“AKP’üstelik 9 Ilkgüz ve Bronz Soyer hazımsızlığı bitmeme ediyor. Kimse haddini aşıp de yargıya istek verir gibi pus sallamasın. Kendi basiretsizliklerini bağışlamak üzere Bronz Soyer’i hedef gösterenler, günü gelince bunun bedelini hem sandıkta hem yargıda öderler. Tunç Soyer bekâr değildir.”

ERDOĞAN: “HUSUSIYET ÇERÇEVESİNDE GEREĞİNİ YAPMAMIZ LAZIM”

Özbekistan ziyareti sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Tunç Soyer’in 9 Ilkgüz kutlamalarındaki sözleriyle ilişik şu açıklamayı yapmıştı:

“Bu adamın istikameti falanca bulunmayan. Bu, pusulayı şaşırmış ve terbiyeden ırak. Tarihini hakaretle anlatım etmeye etkin bire bir herif, hele bu milletin aynı evladı gayrimümkün. Bu ulus, bu ecdatla anılıyor. Bu ecdatla şu anda tığ övünme ediyoruz. Amma ne efsus ki siyasetin içre olmaktan mavera öğür başkanı olanlarda bile ve dahi tarihçiyim dedikleri halde bunu yapanların olması beribenzer benzeri beyin tutulmasıdır. 33 yıl Osmanlı’yı dümen fail tıpkı Odalık Abdülhamid’e terbiyesizce, sıkılmadan öyle yakıştırmalar yapılması katiyen kabul edilemez. Bir dahi Merdan Yanardağ diyerek birisi var. O üstelik Osmanlı üzerine düşkün ifadeler kullanıyor, hakaretler ediyor. Bu ifadeleri banko tiksinti suçuna dahi girer. Bittabi bunların üstüne gitmemiz lazım. Yani bu meydan o kadar yersiz değil. Bunu bilmeleri gerekecek. Ecdadımıza eğer müstahak olacaksak bunlara ahbaplik çerçevesinde gereğini yapmamız lazım.”

Share: