CHP’li Torun, Kılıçdaroğlu’nun Beklenir Cumhurbaşkanı Adaylığına Karadenizli’nin Yorumunu Açıkladı: “Eskiden Endişeler Vardı, Amma Deminden Terfian…

Bilgelik: TAMER ARDA ERŞİN- Almaç: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olasılı Cumhurbaşkanı adaylığına Karadenizlilerin bakışını; “Kesinlikle, zamanında ara sıra endişeler, kaygılar vardı, ama o kaygılar imdi gitti. Seçme sabık aktarılma yükselerek bitmeme eden benzeri yiğitlik var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek tek ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz bir nice yerde duyuyoruz” diyerek açıkladı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini SIMURG Selen Ajansı’na değerlendiren CHP Umumi Başkan Yardımcısı ve Kalabalık Milletvekili Seyit Torun, Kılıçdaroğlu’nun yavaş yavaş Türkiye’yi gezdiğini söyleyerek, “İktidarımızda Türkiye’nin sorunlarını pekâlâ çözebileceğimizi anlatıyor. İçinde bulunduğumuz olumsuzlukları bittabi giderebileceğimizi anlatıyor. Vatandaşta de değer buluyor. Seçme yerde sargı güvenilmez boyutta. Her gittiği yerde pekâlâ vatandaşlarımızın ilgisi büyüyerek artıyor. Bu dahi iktidara geleceğimizin genişlik kebir göstergesi” dedi.

Torun, yurttaşların hal istediğini kaydederek, Karadenizlilerin “geçmişten bu yana kandırıldığını” belirtti. Torun, sözlerine şöyle devam etti:

“Seçkin seçimde Karadenizlinin, üreticilerimizin vaatlerle kandırıldığını, kamu kaynaklarının Karadeniz Bölgesi’ne yetirince verilmediğinin da burada vatandaşımız anlatım ediyor. Tığ dahi bu sorunları çözmeye talibiz. Sayın Umumi Başkanımız birlikte bir tane tek bunları anlatıyor. Benzeri fındık bölgesindeyiz. Fındığın bildirme kebir rekoltesinin olduğu yerdeyiz. Giresun, Kargaşa, Trabzon. Bu toprak sunu fazla fındık üreticisinin olduğu ve fındık rekoltesinin olduğu bölge. Bittabi Düzce, Adapazarı o havza üstelik var ama üzülerek söylüyoruz. Herhangi Bir sene bir beklenti içerisinde üreticimiz. Rastgele yıl benzeri rüya içerisinde. Amma taban kıymet açıklandıktan sonra birlikte tayf kırıklığı devam ediyor.

Reisicumhur geldi, alabalık ile vala ile Erdoğan açıkladı. 54 lira dedi, sonraları giydirilmiş dedi, 52 liraya düştü. Şimdi üstelik azade piyasada 43 teklik. Süfli temas yıl üreticinin karşı teri sömürülüyor. Maalesef ayrımsız devlet düşünün tıpkı yabancı firmaya tasdik olmuş durumda. Bizim bu fiyatı belirlememiz gerekirken, üreticinin cebin terini bu iktidarın değerlendirmesi gerekirken, bir ecnebi firma değerlendiriyor. Bu da küçük elem. Halkın iktidarını kurduğumuzda inanıyoruz kim Kavim Masası ile birlikte iktidara geldiğimizde, üreticinin cebin terinin karşılığını vereceğiz ve o ecnebi alıcılara vabeste etmeyeceğiz. Üretecimiz bile karşı terinin karşılığını nasıl algı.”

Torun, Karadenizlilerin Kılıçdaroğlu’nun olasılı Cumhur Reisi adaylığına nasıl baktığını ise şöyle anlattı:

“Banko, eskiden ara sıra endişeler, kaygılar vardı, amma o kaygılar imdi gitti. Rastgele geçen dönüş terfian devam fail aynı cesaret var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek bir tane ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz birçok yerde duyuyoruz. Eskiden ‘acaba’lar vardı, ‘Olabilir mi?’ diye aynı dert vardı. Deminden gelişigüzel görüşme ettiğimde, gelişigüzel defa geldiğimde desteğin giderek arttığını ve bu konuda Türkiye’nin sorunlarını çözebilecek bir tane ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu rapor ediyorlar.”Share: