CHP’li Erol: “Muhalefetteyken Bunu Yapıyorsak, İktidarda Neler Yapacağımızı Düşünün”

Marifet: TAMER ARDA ERŞİN – Almaç: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin projesi Gazi Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi inşaatının asıl atma töreninde; ” DÜRÜST Parti, Türkiye’dahi yeryüzü faal olduğu ilde yaşanan mesail karşısında âcizlik ve kanayaklı kalırken, yetişek hayatına katkı verecek okulları yapmazken, biz muhalefette olduğumuz halde Elazığ’a, şehremaneti başkanlarımız yetişti ve el attı. Bu hangi almak? Muhalefetteyken bunu yapıyorsak iktidarda neler yapacağımızı düşünün” dedi.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Uray (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ’birlikte İBB’nin yürüttüğü Elazığ Gazi Mesleksel ve Maharet Rum Lisesi inşaatının anne atma törenine katıldı. Elazığ depreminde hasar gören ve İBB vasıtasıyla yenilenen meslek binasının anne atma töreninde mütekellim CHP Elazığ Mebus Gürsel Erol, şunları söyledi:

“Çok gücük ve öz konuşacağım. Elazığ’birlikte 20 uray var. 20 belediyenin 20’si da Cumhur İttifakı. Bizim, en üst seçime büyüklüğünde 20 belediyenin 20’sinde bir tane meclis üyemiz bile yoktu. Bırakın belediye başkanını… İlk kere, Kavim İttifakı’ndan sadece şehir merkezinde; 4 şerha şehremaneti sedir üyesi seçtik. Yani ağırbaşlılık alanımız bu, Elazığ’birlikte.

Ama düşünün ki DÜRÜST Öğür, Türkiye’da bildirme dallı güllü olduğu ilde yaşanan sorunlar karşısında iktidarsızlık ve nevmit kalırken, eğitim bilimi hayatına yardım verecek okulları yapmazken, tığ muhalefette olduğumuz halde Elazığ’a, uray başkanlarımız yetişti ve halk attı. Bu hangi eylemek? Muhalefetteyken bunu yapıyorsak iktidarda neler yapacağımızı düşünün.

Bu okulu yaptırmanın hikayesi haddinden fazla ilginç. Yer Sarsıntısı sonrasında, 30 milletvekilimiz; yerinde incelemeler yapmak üzere Elazığ’a geldiler. Yaptığımız incelemeler neticesinde ve sürecinde, DÜRÜST Tümen milletvekilleri, dediler ki; ‘CHP milletvekilleri gezmeye gelmiş ama, tığ isteriz kim gelip birlikte Elazığ kamuoyuna benzeri okul da tığ yapıyoruz desinler’ diye niteleyerek tıpkı beklentiye soktular.

İstanbul Büyükşehir Belediyemizi aradık, İzmir Büyükşehir Uray Başkanımızı aradık, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızı aradık. Bütünü, ‘Elazığ’a çalışmak bizim amacıyla onurdur’ diye niteleyerek; benzeri değil üç ekol yaptırma kararı verdiler.

Zaman Ekrem Başkanın yaptığı ekol sadece ayrımsız meslek değil. Okulun adı yegâne. Tek yapı ölçeğinde Milli Terbiye Bakanlığı bütçesinin üstelik yapamadığı yer büyük boyutta okul. Alışılagelen 24 sınıf tıpkı meslek yaptığınızda bu meslek ile kıyasladığınızda, Elazığ’a 10 meslek kapasitesinde CHP’nin… Sadece eğitim bilimi gayeli değil. Burada karye enstitülerinin mantığı var. Terbiye-talim, mesleksel sürücü belgesi, tesisat, el sanatlarının geliştirilmesi… Bu; CHP’nin bu bölgedeki müşabih okulu namına, bize kazandırdılar. Okulumuzun berceste olmasını diliyorum.”Share: