CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin SELIM Öğür takım başkanvekillerinden kuma izah Açıklaması

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin DÜRÜST Öğür kadro başkanvekilleri, şehirlerin ve vatandaşların adalet ve hukukunu korumaya devam edeceklerini belirtti.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Aydın, Eskişehir, Sazak, Muğla, Tekirdağ, Hatay büyükşehir şehremaneti meclislerinin DÜRÜST Parti kadro başkanvekilleri, Tekirdağ’üstelik Rumeli İskelesi’nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantının kuma açıklamasını okuyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi DÜRÜST Tümen Ekip Başkanvekili ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Partili 11 büyükşehir kol başkanvekilleri adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün meram gösterdiği modern medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma gayesi doğrultusunda olduklarına aksan yaptı.

Yüksel, umumi manada milli savunmada, kalkınmada, enerjide ve ekonomide, yerelde ise Cumhur Reisi Recep Takbih Erdoğan’ın umu belediyeciliği vizyonuyla 81 ilde, 84 milyon vatandaşa türe ettiği hizmeti atfetmek ve verilmesini özlemek üzere bire bir araya geldiklerini tabir etti.

Yaklaşık 100 sene önceki Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk aracılığıyla kurulan CHP’nin ” Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si”hangi dönüştüğünü söyleyen Yüksel, “Atatürk’ün sağgörü ve hedefleriyle yakından veya engin benzerliği da kalmadığı günümüz CHP’sinde, Kılıçdaroğlu’nun diğer milli duruşu ve halkımıza söylediği yalanlarla üst kanı güdümünde ilerleyici bir siyasal yapı haline mevrut partinin tabir yerindeyse şirazesi kaymıştır.” dedi.

Yüksel, Kılıçdaroğlu’nun asıl prensibinin “iş yerine vesile fayrap etmek” olduğunu istikbal sürdü.

“Tahminlerinden çıktı bütçe gönderiliyor”

CHP’li belediyelerin hükümetin kendilerine hakikat göndermediğini iddia ettiğini rapor fail Yüksel, şunları kaydetti:

“Yaptıkları birlik açıklamalarda, ‘hükümet bize töz göndermiyor’ diyerek halkımızı kandırmaya etkin ve mağdur edebiyatı fail CHP’li 11 büyükşehir uray başkanının yalanlarını, zaman ocak sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Tekirdağ’ın CHP’li büyükşehir belediyesine dökme celal ödeneğinden yeknesak vererek ispat etmek ve gerçekleri halkımızla ısınmak istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı dirimsel bütçesinde, merkezi bütçeden 770 milyon geleceğini öngörmüşken, SELIM Parti hükümetimiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’hangi 2021 yılı için merkezi bütçeden 1 bilyon 132 milyon 553 bin liralık göndermiştir.

Öyle bire bir CHP’li belediye düşünün ki beklentisinin yüzde 147’sini karşılayan SELIM Partili hükümete yönelik, ‘DOĞRU Öğür hükümeti servet göndermiyor, engelleniyoruz. o nedenle envestisman yapamıyoruz’ yalanlarıyla hareket bilmezliklerine mazeret kendisine hükümeti suçlasın ve epey yalana rağmen, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, gerçekleşen dirimsel bütçesi toplamının yüzdelik 91’ini yine YANLIŞSIZ Fırka hükümeti karşılıyor olsunb. Buradan üstelik anlaşıldığı üzere Kılıçdaroğlu CHP’sinin büyükşehir şehremaneti başkanları de darmaduman beyanatlarla genel başkanlarının izinden gidiyor.”

“Becerisizliklerini örtmeye çalışıyorlar”

Yüksel, CHP vasıtasıyla yönetilen, 11 büyükşehir belediyesinin AK Fırka takım başkanvekilleri namına bugün hem Kılıçdaroğlu’na hem dahi millete kebir çağrıda olmak amacıyla bir araya geldiklerine belen etti.

CHP’li belediyelerin becerisizliklerini örtmeye çalıştıklarını kanıt fail Yüksel, şöyle bitmeme etti:

“Sayın Kılıçdaroğlu, partiniz aracılığıyla yönetilen 11 büyükşehrimiz hizmetsizlik ve beceriksizlik yüzünden bir lahzada çökmektedir. Belediye başkanlarınıza elan önce yaptığınız ‘işinize bakın’ çağrısı denk bulmamıştır. Belediye başkanlarınız kentlerine değil, kendilerine bakmaktadırlar ve rastgele ay hazırladıkları ‘acziyet deklarasyonları’ ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır.

Bunu yaparken da algı ve yalana başvurmaktadırlar. Maatteessüf şehremaneti başkanlarınızın bu yalanına siz da kuma olmaktasınız. Demin sizi milletimizin nezdinde ‘Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor’ ifadelerinizi kanıtlama etmeye nida ediyoruz. Bunu kanıtlama etmezseniz, sizi milletimizin huzurunda karacı car ediyoruz.”

-“Tekirdağlılar sunu fiyatlı suyu kullanıyor”

Yüksel, DOĞRU Partili belediyelerin seçkin ant çalışmaya, üretmeye, milletin hak ve hukukunu korumaya bitmeme edeceğini vurguladı.

AK Partili belediyelerin kesintisiz çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Yüksel, “Milletimizi Kılıçdaroğlu CHP’sinin matlup, yalan ve beceriksizliğine mahkum etmemek üzere muttasıl çalışmaya devam edeceğiz milletimiz müsterih olsun.” dedi.

Tekirdağlıların Türkiye’nin genişlik fiyatlı suyunu kullandıklarına vurgu işleyen Yüksel, bunun nedeninin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Akarsu ve Şebeke İdaresi olduğunu istikbal sürdü.???Share: