CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, Elazığ’da vatandaşlara seslendi Açıklaması

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Siyaset bölüt hizmet etme sevdasıdır, siyasa siyasetçinin halka adisyon vermesidir.” dedi.

Kılıçdaroğlu, Elazığ’daki temasları kapsamında Hozat Garajı doğruca kurulan platformdan vatandaşlara hitap etti.

Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve sorunlarının çözülmesi üzere öğür namına çabalama gösterdiklerini tamlayan Kılıçdaroğlu, ülkede esnafın, çiftçinin ve gençlerin sorunları olduğunu söyledi. Temas ant mağdurun beraberinde olacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Bütün mağdurların, haksızlığa uğrayanların tamamının hakkını ve hukukunu konfirmasyon edeceğiz.” diyerek konuştu.

“Türkiye coğrafyasını adım adım geziyoruz”

Elazığ’da fikir oranlarının düşük olduğuna değinen CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Oyumuzun düşüklüğünün kabahati sizde değil bizde, yani Cumhuriyet Altını El Partisinde. Gelmedik, oturmadık, konuşmadık, çayınızı içmedik, yemeğinizi yemedik. Gittik Ankara’üstelik oturduk, nutuklar attık, ‘Bize görüş verin.’ dedik, siz birlikte vermediniz, haklısınız. Şimdi Türkiye coğrafyasını adım adım geziyoruz. Demincek geliyoruz, oturuyoruz, konuşuyoruz, dertleşiyoruz, beher sorunuza bir tane yegâne candan adına yanıt veriyoruz.” dedi.

Kılıçdaroğlu, halkın umum sorunlarını çözeceklerini, memlekete huzuru ve bereketi getireceklerini sözlerine ekledi. “Benim saraylarda yurt kabil tıpkısı niyetim yoktur. Vatandaş kabil süregelmek isterim.” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle bitmeme etti:

“Adalet istiyorsanız, haksızlıklarla uğraşmak istiyorsanız, tüyü nakıs yetimin hakkını yiyenlere çabalamak için bize katılın. Bize katılın kim ruhlu olalım. Bize katılın kim Mısır’daki sağır şehriyâr de ‘Türkiye’da tıpkısı şeyler oluyor, bire bir doğruluk arayışı var, bu ülkede insanlar hakkı, hukuku ve adaleti arıyor ve bunun bile liderliğini 6 siyasi partinin umumi başkanları yapıyor.’ desinler.”

Askeri hastanelere değinen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Askeri hastaneleri kapattılar, terörle mücadelede yaralanan askerler hastaneye gelinceye kadar martir oldular. O hastanelerin tamamını tıpkı hafta ortamında alacağız ellerinden, orduya tasdik edeceğiz. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdılar. Ama bize ulusçuluk edebiyatı yapıyorlar. Siz kim nasyonalizm kim? Nasyonalizm vatan toprağını metrukiyet etmemek, bayrağı indirmemektir. Süleyman Şah Türbesi’ni kaçıracaksın, dönüp bana ulusalcılık yapacaksın. Ego o bayrağı götüreceğim, o yere dikeceğim, Süleyman Şah Türbesi’ni de toprağına götüreceğim. Biz insanımızı seviyoruz. Siyaset halka hizmet etme sevdasıdır, politika siyasetçinin halka hesap vermesidir. Halkına hesap vermeyen benzeri politikacı gayrimümkün.”

Konuşmasının ardından parti otobüsüyle alandan ayrılan Kılıçdaroğlu, güzergahtaki vatandaşlara karanfil attı.Share: