CHP Umumi Başkan Yardımcısı Torun, Kocaeli’de konuştu

CHP Genel Komutan Yardımcısı Seyit Torun, ortamında bulunulan dijital devrimin gereklerinin hep bu arada adına getirilmesi gerektiğini bildirdi.

Torun, İzmit Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELBİM SAVUŞMAK iş birliğiyle hayata geçirilen, muhtelif hizmet alanlarında kullanma imkanı sunan Çınar Anaç’ın tanıtım programında yaptığı konuşmada, belediyelerinin domuzuna amal yaptığını, yüce birliktelikler ortaya koyduğunu söyledi. Bunun örneklerinden birini üstelik İzmit’te gördüklerini nâkil Torun, vatandaşların Çınar Anaç’ın avantajlarından faydalanacağını kaydetti.

Torun, bu kartla kullanıcıların teknolojinin kendilerine sunduğu koca avantajlara dahi erbap olacağını dile getirerek şöyle devam etti:

“Artık zamanımız çok bulunmaz, uygulayım bilimi bize çokça yeni fırsatlar sunuyor. Bunu de kullanmak zorundayız. Vaktiyle belli ödemelerimiz ve sorumluluklarımız yoktu ama bu dijital yüzyıl bize alışılmamış fırsatlar sunuyor. Bizim dahi bunları değerlendirmemiz geçişsiz. Bütün deriz ya uran devrimini kaçırdık, bununla ilişik eleştirilerimizi sıralarız. Bazı yaşadığımız eksiklikleri sanayi devrimine geç kavuşmaktan olduğunu söyleriz. Demincek sayısal devrimin içindeyiz, bunun bile gereklerini bütün bu arada namına vermek durumundayız. Bunu sağladıkları üzere iki belediye başkanıma üstelik teşekkür ediyorum.”

İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu’nun vakit kaybetmeden İzmit’e değil, birçok belediyeye destek olduğunu aktaran Torun, “Alışılmadık projeler gerçekleştiriyor. Bunu kendisi dahi söyledi; takkadak bizim Cumhuriyet El Partili belediyelere değil, hem Millet İttifakı’nın belediyelerine hem birlikte SELIM Tümen ve diğer belediyelere bile ayrım yapmadan, kâm eden, ihtiyacı olan belediyelere dahi yardım sunuyor.” ifadesini kullandı.

Torun, belediyelerinin içtimai yardımları 4-5 ikmal artırdığını belirterek Türkiye genelinde belediyelerinin yaptığı mektepli yurdu, çocuk yuvası ve farklı çalışmalardan bahsetti.

“Beyinli site teknolojileri kentlerimizin geleceği üzere balaban”

İmamoğlu bile teknoloji gelişiminin herkese yarar sağladığına değinerek Çınar Anaç’ın İzmitlilerin hayatına kolaylıklar getireceğine inandıklarını anlattı. Yerel yönetimler kendisine hemşehrilerinin hayatını kolaylaştırmak, yaşam kalitesini tezyit etmek üzere analizör sunacak projeler geliştirmekle sorumlu olduklarını dile getiren İmamoğlu, aptal kent teknolojilerinin kentlerin geleceği amacıyla koca olduğunu vurguladı.

İmamoğlu, kentleşmenin dünyanın çıktı koca tıpkı konusu olduğunu aktararak İstanbulkart’ı tıpkısı muvasala kartının çok daha ötesinde, yaşamın değme anına dokunarak ulama sunan ayrımsız karta dönüştürdüklerini dile getirdi. Bu çabanın şanlı sonuçlara ulaştığına belen fail İmamoğlu, kartın 100 bin noktada bakım veren şehir yaşam kartına dönüştüğünü söyledi.

İmamoğlu, İstanbulluların hayatını kolaylaştıran kartı komşuları İzmitlilerin dahi hizmetine sunmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek şöyle konuştu:

“İzmit Belediyesi sınırlarında yaşayanların kullanımına sunacağımız Çınar Iri, İstanbul içi ulaşımdan tutun İstanbulkart’ın geçtiği o 100 bin noktanın tamamında kullanabileceğiniz bir karta dönüşüyor. İzmit’teki anlaşmalı noktalarda de Çınar Kurnaz’ı kullanacağınız üzere İstanbul’un dahi bir nice noktasında kullanılabilecek olması, sanıyorum yanı başımızdaki yandaki kentte çokça şişman patırtılı getirecek.”

“Çınar Iri iki şehri birleştiriyor”

İzmit Belediye Reisi Fatma Kaplan Hürriyet ise Çınar Iri’ın iki şehri birleştiren, vatandaşların yegâne kartla İzmit ve İstanbul’birlikte avantajlı hizmetten yararlanabileceği eş tıpkı uygulama olduğunu vurguladı.

Özgürlük, Çınar Anaç’ın şişman ulaşımdan alışverişe kadar hem esnafa hem dahi vatandaşa ulama sağlayacağına dikkati çekerek kartla vatandaşların sosyal, sportif ve kültürel bütün aktivitelerden iskontolu veya ücretsiz faydalanabileceğini, kartın İstanbul’üstelik İstanbulkart’ın geçtiği rastgele yerde kullanılabileceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından tören düzeni üyeleri, üniversite öğrencilerine Çınar Iri verdi.

Share: