CHP Niğde İl Başkanı Ademiyet: “Selim Partili ve Tügva’lı Koyulmak Işyar Olmanın Kapılarını Açıyor”

ENES FERT ÖZMEN

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Gaybubet, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ne torpille görevli ve öğretim görevlisi alımı yapıldığını istikbal sürdü. Ihtiyaç, “2022 yılında üniversiteye vazifeli kendisine alınan 54 kişiye halk eğitim üzerinden TÜGVA aracılığıyla sertifikalar aldırılıyor ve aksiyon ilanı çıkartılıyor. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bu sertifikalara akıllıca ilana çıkıyor sonra birlikte ilana akıllıca belirlenen kişiler üniversiteye vazifeli kendisine alınıyor, yani TÜGVA’lı 54 hayat darülfünun de işyar yerine görev başı yapıyorlar… AK Partili ve TÜGVA’lı oluşmak işyar olmanın kapılarını açıyor” dedi.

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Yoksulluk, zaman diyar başkanlığı binasında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ne yapılan personel ve öğretim yardımcısı alımına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Ihtiyaç, şunları söyledi:

“SELIM PARTİLİ OLMASI HİÇ KİMSEYE ÜSTÜNLÜK SAĞLAMAMALI”

“Öncelikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanımız Ekrem İmamoğlu’na verilen duruşma kararını tanımadığımızı bildirme ediyoruz. Zira siyasal bir değişmeyen olduğunu, panel tıpkısı baskının olduğunu ve savcının hakimlerin hakeza bire bir karar verdiğine inanıyorum.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde 2020’den 2022’e büyüklüğünde yapılan hukuksuz uygulamaları anlatacağım. Birinci kendisine milletvekili danışmanı namına çalışan Hüseyin Kamar, 2 almanak pres mezunu olup Niğde Içtimai Bilimler Fakültesi Meslek Yüksekokulu Türe Bölümü hasis öğrencilerine uluslararası teşkilatlanma dersine girmesi için alınmıştır üniversiteye. Buradaki maksat şudur; öğüt verme yetkilendirdikten bilahare üniversitelerde öğretim yardımcısı olabiliyor. Benzeri gün tamamladığı antlaşma ati yıl öğretim yardımcısı kadrosu almış oluyor. Tedris kadrosuna geçince bile üniversitenin öğretim görevlisi yerine işe başlatılıyor.

Burada kritik etmek istediğimiz, tek üniversitede öğretim yardımcısı yok mu bu dersi verecek, hiç doçent yok mu, yardımcı doçent yok mu veya hadi diyelim üniversite üstelik sarıklı bulunmayan dışarda bu işin uzmanı olan ahbaplık fakültesi mezunu avukatlarımız var. Bu avukatlardan birisine ibret verdirilemez miydi? Burada saylav danışmanı olması arkadaşın evleviyet oluyor. Biz bunu tanımıyoruz. Bire Bir derinti öğretim görevlisi kalkışmak için sınavlara giren arkadaşlar var, darülfünun mezunları şahıslar var. ALES sınavına giriyorlar başka bire bir sınava giriyorlar, komisyona giriyorlar sonradan öğretim görevlisi yapılıyor. Burada bir kişinin dışardan alınıp üniversiteye öğretim yardımcısı yapılmasını tığ süratli kınıyoruz. Yapılan aplikasyon yanlıştır. Mebus danışmanı olması yahut YANLIŞSIZ Partili olması on paralık kimseye kazanim sağlamamalı.

“TÜGVA’LI 54 KİŞİ ÜNİVERSİTEDE VAZIFELI OLDU”

Şu an Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde hususi türlü müdürü kendisine fariza fail Abdurrahim Cemal Hatırlı, 2018’bile temizlik işçisi namına göreve başlıyor. 2020’de üniversitede derse girerek öğretim görevlisi yapılıyor. Gine bire bir aplikasyon. 2022’üstelik özel çeşit müdürü yerine atanıyor. Iltimasçı ve hülle düzeni burada üstelik işletiliyor. Üniversiteye hoca olmanın tıpkısı saygınlığı kalmıyor. Siyaset kanalı devreye giriyor bu format üniversitedeki hocalar arasında edilgi yaratıyor.

Esasen üçüncü yerine Abdulgani Özkan, Çamardı İmam Dil Cambazı Lisesi’nde müdürken gine üniversitenin bünyesine alınıyor. Ilk büro müdürü sonradan Yetişek Bilimleri Enstitüsü Sekreteri bilahare de genel sekreter yapılıyor. Kuvvetli iri kat başkanları ve sekreterler varken, niye siyasal adam ile haricen genel sekreter alınıyor. Abdulgani Özkan Çamardı, İmam Hatip Lisesinde müdür iken öğrencilerine koreografi ile ‘RTE’ yazdırmanın hediyesini mi almış oluyor?

2022 yılında üniversiteye görevli olarak alınan 54 kişiye ahali eğitim üzerinden TÜGVA kanalıyla sertifikalar aldırılıyor ve gelişim ilanı çıkartılıyor. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bu sertifikalara akıllıca ilana çıkıyor. Sonradan da ilana uygun belirlenen şahıslar üniversiteye memur olarak alınıyor, yani TÜGVA’lı 54 dirilik üniversitede görevli olarak fariza başı yapıyorlar. Buradaki memur alımında siyaset erdemli perdeden konuşuluyor. YANLIŞSIZ Partili ve TÜGVA’lı başlamak vazifeli olmanın kapılarını açıyor.

“TÜGVA, KPSS’DEN HENÜZ CILIZ BİR YÖNTEM”

Değerli rüfeka birçok gencimiz, birçok üniversite mezunu arkadaşımız vazifeli doğmak üzere KPSS sınavına giriyor, iri uğraşlar veriyor, hedefler koyuyor ama ayrımsız makule görevli olamıyor. Yani TÜGVA’lı gelmek görevli tutmak üzere çok basit tıpkı yöntem. Tığ bunların görevli alımlarının liyakate dair memur alımları, öğretim görevlisi olan kişilerin kudretli olması, mesleğinin uzmanı olan kişiler olması gerekiyor ama maatteessüf arka başını almış gidiyor. DÜRÜST Partili olan siyasetin gücünü kullanan ve TÜGVA’lı olan eşhas memur kendisine üniversitemizde fariza yapıyor. Tığ bu olayı şiddetle kınıyoruz ve kamunun vicdanına bırakıyoruz.”

Share: