CHP Kurmayları, AKP Elazığ İl Başkanlığı’nın Afişlerine Reaksiyon Gösterdi: “Yolumuzda Yürümeye Bitmeme Edeceğiz.

Selen: TAMER ARDIL ERŞİN – Kamera: KEMAL SEVİNDİRİCİ

AKP Elazığ İl Başkanlığı’nın CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun kol toplantısı öncesinde kentte astırdığı afişlere aksülamel gösteren CHP Umumi Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “Bu ülkedeki iklimi bozmaları türlü değil. Hangi kadar çabalarlarsa çabalasınlar geliyor, gelmekte olan” dedi. CHP Umumi Komutan Yardımcısı Iye Ağbaba ise “AKP İl Başkanı birlikte, bu işleri yapanlar üstelik bilsinler ki bizde onlara verecek gereç yok. Onlar gerginliklerini yapmaya devam etsinler. Zat pisliklerinde, saygısızlıklarında boğulmaya devam etsinler. Tığ yolumuzda yürümeye bitmeme edeceğiz” diye konuştu.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’da yaptığı ekip toplantısı öncesinde AKP İl Başkanının billboardlara astırdığı afişler CHP’lilerin tepsini çekti. CHP Genel Başbuğ Yardımcıları Veli Ağbaba ve Gamze Atmaca İlgezdi, AKP İl Başkanlığı’nın astığı afişleri SIMURG Bilim Ajansı’na değerlendirdi.

Ağbaba, ” Türkiye’nin seçme aracılığıyla bokluk fışkırdığını, milletvekilleri ve bürokratların isminin karıştığı nazik yolsuzluklar olduğunu” dile getirerek, “Türkiye’bile hangi taşı kaldırsanız adeta bokluk akıyor. Türkiye’nin gerçeği bunlar var. Türkiye’birlikte kimsenin umudu AKP değil. Tıpkı gerginlik politikası izleyerek, suçlayarak, taşlama ederek, esasen kendini var etmeye müteharrik yöntem ile alın karşıyayız” dedi.

Ağbaba, AKP’nin “hamur yüzünün ortaya çıktığını” belirterek, “AKP İl Başkanı üstelik, bu işleri yapanlar üstelik bilsinler ki bizde onlara verecek gereç yok. Onlar gerginliklerini yapmaya devam etsinler. Kendi pisliklerinde, zat saygısızlıklarında, zat ahlaksızlıklarında boğulmaya devam etsinler. Biz yolumuzda yürümeye bitmeme edeceğiz. Biz bugün Elazığ’a geldik, kimseyi ayırmadan hep toplumla kucaklaşmaya çalışıyoruz. Kimesne bizim düşmanımız değil. Onlar birilerini antagonist görebilir ama antagonist gören anlayışı üstelik bu topraklardan kovacağız” diye niteleyerek konuştu.

Ağbaba, 2018 yılına bakarak CHP’nin Maşrık ve Güneydoğu’birlikte oylarının arttığını kaydederek, “2018’den daha ongun durumda olduğumuzu söyleyebiliriz. Türkiye’nin seçme tarafında oylarımızın arttığını küşade gözle görebiliyoruz” dedi.

“HALKI ÖĞÜRTLEMEK ANLAMINA GELİYOR”

“İktidar olan tıpkısı partinin temsilcilerinin bunu yapması halkı istisna etmek anlamına geliyor” diyen CHP’li İlgezdi ise şunları söyledi:

“Levha, haddizatında ne kadar ayrıştırdıklarının çok açık göstergesi. Bu topraklar, kadim topraklar; bilcümle el birliği, hukuk üzerine oturmuş yaşadı, yüzyıllar süresince. Özellikle üstelik kudret olan aynı partinin temsilcilerinin, yetkililerinin bunu yapması halkı fasletmek anlamına geliyor. Yasal olan bir partinin, müessis partinin gaye gösterilmesi; Atatürk’ün olan tıpkı partinin kasıt gösterilmesi kabul edilebilir benzeri şey değil.

Kendilerine verilecek cevap gerçekte el tarafından veriliyor. Bunu göreceğiz. Tığ her şeye rağmen yolumuzda makul, düzgün yürüyüp, kucaklaşacağız bu ahali ile. Bölmeyecek, birleştireceğiz. Bölmeyecek kardeşleştireceğiz. Zira bu topraklarda yıllarca kız alınıp, kız verildi. Bu ülkedeki iklimi bozmaları türlü değil. Ne büyüklüğünde çabalarlarsa çabalasınlar geliyor, gelmekte olan. ve bu talih koku algı, bu ülkede insanlar dirlik, sulh, mutluluk içinde yaşayacak.”Share: