CHP Ekip Başkanvekili Hususi, İzmir’de gündemi değerlendirdi Açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Bağımsız Hususi, “Cumhur Reisi adayı, ulus masasının kuma mutabakatıyla belirlenecek bire bir kuma namzet olacak ve budun masasındaki liderler son sözü söyleyecek. Bunun dışında yapılan bilcümle değerlendirmeler şahsi değerlendirmelerdir.” dedi.

Mutlak Hususi, CHP İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin içtimai göz projesine ihtiyacının olduğunu belirtti.

CHP’nin “sosyal hane projesine karşıymış” kabil gösterildiğini savunan Hususi, şöyle konuştu:

“Toplumsal basamak projesine cebin değiliz. Bu projede karşı olduğumuz 4 husus var: Bire Bir, faziletli ödemeler. İki, peşinat istenmesi. Üç, 6 ayda aynı ödemelere bindirim ati olması. Dördüncüsü de eve geçmeden ödeme zorunluluğu. Tığ 1 Ekim’de kanun teklifimizi veriyoruz, 1 Ekim’da Mecliste gündeme alınmasını istiyoruz. Tığ diyoruz kim 5 bin 500 liralık kayran bire bir minimum ücretli evet dahi biricik aylıklı polis güçleri, yürütüm dulda memuru, süfli esnaf kirayı mı ödeyecek, bu parayı mı ödeyecek?”

Müstakil Özel, Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Buca Metrosu’nu da eleştirdiğini fakat İzmir Büyükşehir Belediyesinin metroyu yapacağını söyledi.

Toplantı sonrası Bülent Kuşoğlu’nun sözlerine ilgili açıklama

Hür Hususi, derinti sonrası partisinin toprak başkanlığında CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun “Kılıçdaroğlu dışında benzeri aday çıkarsa masa dağılır.” sözlerine ait gazetecilere açıklamada bulundu.

Kuşoğlu’nun kendi görüşlerini dile getirdiğini anlatım eden Özel, şunları söyledi:

“Cumhur Reisi adayı, budun masasının eş mutabakatıyla belirlenecek bire bir ortak namzet olacak ve millet masasındaki liderler serencam sözü söyleyecek. Bunun dışında yapılan hep değerlendirmeler ferdî değerlendirmelerdir. Sayın Genel Başkanımız, millet masasına bu kadar titizlenirken ve liderlerin eş vereceği karara, liderlerin partileriyle almış oldukları kararın serencam halini masada verecekleri akıbet karara bu büyüklüğünde ehemmiyet verirken bizim ‘Bu değişmeyen olmazsa masa dağılır.’ üzere aynı kıymetlendirme yapmamız bahis konusu değildir.

Sayın Bülent Kuşoğlu, bütün demokrasilerde olduğu üzere aynı gazetecinin kendi kişisel kuruntu ve değerlendirmelerini sorması konusunda namına ilgili kuruntu ve değerlendirmeler yapmıştır. Değerlendirmeyi biberli oruçlu, değerlendirmeyi katiyen ve asla tıpkı kırıcı son doğuracak ayrımsız yorum adına düşünmüyoruz. Haddinden Fazla ongun niyetle yapılmıştır.”

Toplantıya CHP İzmir milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Amor Erdan Tığ ve Tacettin Bayır ile İl Başkanı Deniz Yücel katıldı.

Share: