Çeşme’de Kurtuluş Coşkusu Sıla ve Ajda Pekkan Konseri ile Yaşandı

Çeşme Belediyesi’nin ilçenin kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla düzenlediği kutlamalar iri rabıta gördü. Ajda Pekkan ve Sıla’nın fon aldığı kutlamalara on binlerce can katıldı.

Pınar ve Alaçatı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde Ajda Pekkan ve Sıla dinleti verdi. 15 Ilkgüz Pınar ve 16 Eylül Alaçatı’nın kurtuluşu, 3 dönem süren etkinliklerin peşi sıra doruğa ulaştı. Kutlamalara Çeşme Belediye Reisi M. Ekrem Azamet’ın yanı sıra Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve siyasal partilerin temsilcileri ile on binlerce yurttaş katıldı.

İki dinleti öncesi sahneye çıkan Gazeteci Edip Sunay Atak, “Atatürk’ün İzinde, Cumhuriyet Amacında” söyleşisi ile kurtuluş coşkusunu baştan yaşattı. Kutlamalar Alaçatı Amfitiyatro’da Sıla, Çeşme Amfitiyatro’da ise Ajda Pekkan konseriyle zirveye ulaştı.

EKREM AZAMET: “BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Çeşmeliler’e seslenen Pınar Şehremini M. Ekrem Ihtişam şöyle konuştu:

“Sen, ben demeden birlikte çalışacağız, dal kola barış şarkıları söyleyeceğiz. Tarihimize sarılacağız, toprağımızı işleyeceğiz, kadınlarımız güçlendireceğiz, gençlerimizi umutla donatacağız ve Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün düşünü kurduğu müstakil, gündeş, kültürlü Türkiye’yi baştan mensur edeceğiz. Gelişigüzel güçlüyüz, birlikte güzeliz. Domuzuna günler göreceğiz. Kurtuluşun hümayun, özgürlüğün sonsuz olsun Çeşme’m. Yaşa özgürlük, yaşa devrimler, yaşasın Laik Gündeş Parçalanmamış müstakil Türkiye Cumhuriyeti.”

Share: