Cengiz Gökçel: “Dünyanın Yeryüzü Iyice 13’üncü Yoğun Seçilen Tisan’ın Katledilmesine Hastalık Olacak Karar Alındı”

CHP Sazak Saylav Cengiz Gökçel, Mersin’in Silifke ilçesinde kâin ve ‘dünyanın en iyice 13’üncü koyu’ seçilen Tisan Yarımadası’nın yapılaşma tehdidiyle yüz yüze olduğunu belirterek, “AKP ve MHP’li Büyükşehir Belediye Divan üyelerinin dayatmasıyla haddinden fazla eğik yapılaşmaya imkân tanıyan bayındırlık planını onaylayarak Tisan’ın katledilmesine sebep olacak ayrımsız karar aldılar” dedi.

CHP Sazak Mebus Cengiz Gökçel, Sazak’in Silifke ilçesinde mevcut ve ‘dünyanın yer adamakıllı 13’üncü dip’ seçilen Tisan Yarımadası’ndaki yapılaşma tehdidiyle ilgili izah yaptı. Gökçel, şöyle konuştu:

“MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE AKP VE MHP’Lİ MECLİS ÜYELERİNİN DAYATMASIYLA TİSAN’I KATLEDECEK DEĞIŞMEYEN ALINDI”

” Dünya’nın 13. tam akseptans edilen yeryüzü pir koylarından birisi olan Tisan’dayız. Tisan, Sazak Büyükşehir Belediyesi’nde AKP ve MHP’li meclis üyelerinin dayatmasıyla çok katlı yapılaşmaya olanak tanıyan ümran planını onaylayarak Tisan’ın katledilmesine hastalık olacak bir değişmeyen aldı. Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Vahap Seçer, ısrarla Divan’e bu kararı aynı daha gündeme getirip bu kararlarından vazgeçmelerini istemelerine rağmen maalesef AKP ve MHP’li divan üyeleri Tisan’ı, dünyanın yer gür 13. koyunu katledecek erdemli eğik bayındırlık değişikliği planına müsaade vererek Tisan’ı katledilmesine hastalık olacaklar.

“KARAR ÇIKMADAN İNŞAAT FİRMASININ REKLAMLARI YAYINLANDI”

Henüz Meclise bu mamure planı değişikliği planı gelmeden bire bir firma hem proje yapıyor ve projenin reklamına tanıtımına başlıyor. Elan meclisten karar çıkmadan bu firma neye istinaden kimden atılganlık alarak bu planları yapıp da reklamını yayınlıyor. Türkiye’de değme şeyin oldu bitti ile olacağını zannediyorlar. Bittabi bu kenti, bu doğayı koruyacak kanunlar de var, bununla savaşım edecek sivil cemiyet kuruluşları de var. Tisan’ın katledilmesine katiyen izin etmeyeceğiz.”

“BANKO BU KARARDAN VAZGEÇMELİLER”

İnşaat firmasının proje lansman tabelasının uğrunda bile izah eden Gökçel, “İmar planı süreci bitmeme ederken reklamını yaptıkları proje dünyanın en güzel 13. dip doğa harikasına bu ve buna benzer inşaatlar yapılarak beton yığını haline getirecekler. Bu kararı alanları kınıyorum, banko bu karardan vazgeçmeliler” dedi.Share: