Çankaya’da Yaya Kaldırımı Çalışmaları Bitmeme Ediyor

Çankaya Belediyesi, sokaklardaki kaldırımları bahçe bordürü ve kaldırım ile sağlam ayla getiriyor. Akarsu sıçratmayan, ayrıntılı ömürlü, mülevven-desenli asfalt kaldırım ile vatandaşların ulaşımını kolaylaştırıyor.

Çankaya Belediyesi, sezon boyunca bir nice mahallede yaptığı tekmil şümul asfalt ve hizmet onarım çalışmalarının beraberinde ihtiyaç duyulan yerlerde kaldırımları yeniliyor, bakım ve onarımlarını yapıyor.

Uzun ömürlü olması ve yer birkaç 20 yıl dayanabilmesi dolayısıyla yeğleme edilen renkli desenli asfalt kaldırımları birçok bölgede uygulayıcı Çankaya Belediyesi, 123 mahallede apansız çalışmalarını sürdürüyor. Renkli desenli asfalt yaya kaldırımı öncesi yolları beton bordürle döşeyen Çankaya Belediyesi, bordür taşlarını ise zat tesisinde üretiyor. Karataş Mahallesi’nde düz düz Beton ve Beton Elemanları Üretim Tesisi’ndei özlük ürettiği taşları ilçedeki sokaklarda kullanan Çankaya Belediyesi, okullar açılmadan kaldırım çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor.

Çankaya Belediyesi, 8 yılda yaptığı 940 bin metrekarelik kaldırıma bu mevsim hedeflediği 40 bin metrekareyi henüz katarak Çankaya’nın yaya kaldırımı ihtiyacını iri oranda tamamlamış olacak.

Share: