Çanakkale’de katırla 1 milyon 17 bin liralık getiren güreş ağası, parayı uray başkanına teyit etti

Tarihi güreşlerde üç yıldır sıkışık cömertlik fail Seyhan Arslan, değerli kemerine kavuşmasının ardından cömertlik yarışında iş adamı Ongun Öner ile karşı karşıya geldi. Ağalığı finalde 1 milyon 17 bin liraya kazanan Arslan, katıra yüklediği paraları çevre sokaklarında davul ve zurna eşliğinde dolaştırıp Lapseki Belediye Reisi It Canlı Semerci’ye tasdik etti. Güreş ağasından paraları teslim düzlük Çucu, çokça ayrı ayrı düzentileme tıpkısı görüngü olduğunu söyledi.

AMAÇ ALAÇIK GÜREŞLERİNİ TANITMAK

Bunun Türkiye’dahi ilk kez yapıldığını düşündüğünü tamlayan Takatli Çucu, “Buradaki murat kâh dedikoduların önüne geçilmek ve Alaçik güreşlerini süfli bütün Türkiye’ye lanse etmek. Temel amacımız bu. Çardak güreşleri amiyane çokça cesim. Şu andaki duruma göre Alaçik güreşleri Türkiye genelinde yapılan güreşler ortada 3. sırada. Ben güreş ağamıza haddinden fazla teşekkürname ediyorum.” dedi.

“AĞALIK VERMEKLE TAMAM”

Seyhan Aslan ise bu yıl kendisinin final yılı olduğunu belirterek, “3. yılımda zer kemerin sahibi oldum. 4. yılımda gine cömertlik yarışında bire bir milyon 17 bin üzere efdal ayrımsız rakamla güreş ağası seçildim ve şu an uray başkanımıza sizlerin uğrunda emaneti hile ettim. Kâh dedikodular yapıldı bu süreçte. Ben hemen ona üzüldüm. Keşki bunlar yaşanmasaydı. Ben cömertlik vermekle olur diyor ve vermeye de bitmeme ediyor ve vermeye de devam edeceğiz diyorum. Biz Çardak’ı seviyoruz. Filhakika güreşi birlikte seviyoruz. Dede sporuna kim bindi veriyorsa onları bile seviyoruz. Yani güreşçi de bizim, fitneci bile bizim güreşçi dahi bizim ağabey üstelik bizim. Bütünü bizim arkadaşımız dostumuz.” diye konuştu.

İşte paraların konfirmasyon edildiği andan kareler;

Share: