Çanakkale’de İl Kıran ve Acil Kapsam Koordinasyon Yerleşmiş toplantısı düzenlendi

Çanakkale’de muhtemel kuvvetli asuman patırtılı sağanak öncesi İl Afet ve Ivedili Durum Koordinasyon Müesses toplantısı düzenlendi.

Çanakkale Valisi İlhami Patal başkanlığında, İl Facia ve Acil Ebat Müdürlüğünde (AFAD) gerçekleşen toplantıda, sağlam yağışlarla birlikte başat, taşma, saika, evcil meşgul yağışı, yağmur çabucak akva rüzgar ve sıkıntı ile hortum kabil olumsuzluklara alın alınan tedbirler değerlendirildi.

Ilbay Magnezit, amme gelgel ve kuruluşlarının oluşabilecek olumsuzluklara cebin koordinasyon içerisinde çalışmaları gerektiğini belirterek, Çanakkale ili genelinde muhtemel yağıştan oluşabilecek olumsuzluklara karşı alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalarda ilgililerin hassaslık göstermesi talimatını verdi.

Vatandaşların üstelik olumsuzluklara alın tetik ve müdebbir olmaları gerektiğini anlatım fail Eskişehir Taşı, site halkının kontra albeni koşulları dolayısıyla içtimai iletişim araçları ve anonslardan yapılan uyarılara uymalarının önemine özen çekerek, devletin umum birimleriyle milletin hizmetinde olduğunu kaydetti.

Toplantıya, Çanakkale Belediye Reisi Ülgür Gökhan, Vali Yardımcısı Ali Muhittin Varol, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Bitirmiş Komutanı Albay Sadi Akman, Yaka Asayiş Batı Marmara Takım Komutanı Yarbay Ercan Heybet, Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, AFAD Müdürü İbrahim Tarı, İl Afiyet Müdürü Gökhan Baştürk, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ ile kıran ve evgin format koordinasyon yerleşmiş üyeleri katıldı.

Share: