Çanakkale domestik haberi | Çanakkale’de meslek duvarına çarpan dertli ‘Peçeli Baykuş’ tedavi altına alındı

Çanakkale’de okul duvarına çarpan çorlu ‘Peçeli Baykuş’ tedavi altına makbuz

ÇANAKKALE Çanakkale’de 3 periyot önce bir okulun bahçe duvarına çarparak yaralanan Peçeli Baykuş, Çanakkale Doğa Esirgeme ve Milli Parklar Büro Müdürlüğünde tedaviye alındı.

Çanakkale’de Esenler Mahallesinde 3 dolaşma önceki Peçeli Baykuş Birim Tunalı Rum Lisesi bahçesinde okul duvarına çarptı. Yaralanan Baykuş’u gören 3 öğrenci durumu Çanakkale Tabiat Koruma ve Milli Parklar Idarehane Müdürlüğü’ne bildirdi. Ekipler, gaileli baykuşu Çanakkale DKMP Büro Müdürlüğüne getirdi. Burada otama altına alınan Peçeli Baykuş’un esen kanadında çarpmaya sınırlanmış doku zedelenmesi, demet bölgesinde darp sonucu dara sorunu ve uçarken dara sağlayamadığı tespit edildi. Çanakkale DMKP Baytar Hekimi Briz Dimişgi, iç nezif yaşanmaması ve ödem oluşmaması amacıyla gaileli Peçeli Baykuş’a ilaç tedavisi uyguladı. Peçeli Baykuş sağlığına kavuşmasının ardından yeniden katıksız ortamına salınacak.

Konuyla ilgili Çanakkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Ofis Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından yapılan videolu paylaşımda, “Bire Bir ekol binasının duvarına çarpması sonucu kurumumuz Baytar Hekimi aracılığıyla tedavisine başladığımız peçeli baykuşumuz. Tün kontrolü ve tedavisi yapıldı. Nazik süreci atlatması umuduyla” ifadelerine kayran verildi.

Share: