Bursalılar yılbaşında doyasıya eğlendi

Bursalılar yılbaşında doyasıya eğlendi

BURSA – Cümle Türkiye’birlikte olduğu gibi Bursa’de bile muhtemel yeni yıl, iri bire bir coşkuyla kutlandı. 2022 yılına dinleti tadında veda etmek isteyen Bursalı dinleyiciler, uzun ayrımsız aradan sonraları sahnelere kalın kafalı dönen adlı sanatçı Petek Dinçöz, 90’ların unutulmaz ismi Bendeniz, yazdığı ve seslendirdiği şarkılar ile gönüllerde taht kuran Ersay Üner ve hayal şovları ve seslendirdiği şarkılar ile adından sık sık kortej ettiren Bursa’nın müstehap sanatçısı Mehmet Acar ile 2023 yılına selam dedi.

Bursa’de yeni yıl coşkusu cümbüş mekanlarında doldu taştı. Birtakım yıpranmamış yılı ailesiyle evinde karşılarken bazı de arkadaşları ve sevdikleriyle eğlencenin nabzını tuttu.

Sahnesiyle hayran bıraktı

Bilgisizlik aşkı ile evliliğinin peşi sıra Türkiye’ye dönen ve sekiz sene aradan sonradan yeniden sahnelere çağ özne ünlü hanende Petek Dinçöz, bakir yılı Bursa’bile karşılayan isimlerden biri oldu. Dip döş dekolteli, taşlarla bezeli parafin elbisesi ile kendisine hayran bırakan sunturlu hanende, fon performansı ile mest etti. Kendisini dinlemeye mevrut sevenlerinin yanına inerek tek biricik ‘Hoş geldiniz’ diyen Dinçöz, anı istinkâf etmek talip sevenlerini kırmadı. Geçmişten günümüze seslendirdiği şarkılar ile Bursalı sevenlerine unutulmaz ayrımsız tün yaşatan Dinçöz, yıpranmamış yılda Bursalı sevenleri amacıyla aşk, mal ve varlık diledi.

2023’e nostaljik merhaba

90’lı yılların unutulmaz seslerinden biri olan, günümüzde dahi kullanılmamış çalışmalarıyla alay malay adından bayram ettiren Bendeniz, yeni yıla Bursa’da merhaba dedi. Ciddi ayrımsız ilginin olduğu geceye nostalji rüzgarıyla başlayan adamakıllı hanende, popüler çalışmalarından ‘Satmışım’ ve ‘Güzeller Güzeli’ ile balaban tabiat topladı. Sahnedeki enerjisiyle birlikte akşam süresince dinleyicilerini da coşturan Bendeniz, Türk müziğinin pop şarkılarına dahi repertuvarında saha verdi. Dansları ve eğlenceli tavırlarıyla alay malay dikkati calip Bendeniz, Bursalılara sağlık dolu bire bir akşam yaşattı.

Müzik ziyafeti sundu

Bursa’bile bakir yılı karşılayan tıpkısı özge adlı şarkıcı ise Ersay Üner. ‘Tatlım tatlım’, ‘Nokta’, ‘İki aşık’ kabil popüler şarkılara imza atan ve seslendiren Ersay Üner, eskimemiş yılı Bursa sahnesinde sevenleriyle kutladı. Canlı orkestrası ve sevimli halleriyle ilgi calip Ersay Üner, şeb süresince misafirlerini eğlendirdi. Namına ait şarkıların yanı sıra bir nice şarkıyla sevenlerine enstrüman ziyafeti yaşatan hanende, klavye başına geçerek şarkılara tartım tuttu. Gece süresince temponun efdal olduğu konserde Bursalı dinleyicilerde şarkılara eşlik etti.

Sahne şovları ile mest etti

Sahne şovlarıyla adından sıkça kortej ettiren Bursa’nın yüzü sıcak sanatçısı Mehmet Acara, yeni yıl coşkusunu Bursalı dinleyicileri ve ailesiyle alay malay kutladı. Daha önce vinçle sahneye inmesi ve tabutla sahneye çıkması ile hafızalara kazınan Acara, fon performansı ile mest etti. Yakın zamanda Başkumandan Ortaç ile ikili yapacağı müjdesini veren Acara, 2023’ü mutlulukla karşıladı. Ferasetsiz sayımın peşi sıra eşi Sır Enerjik’i sahneye çağırma ederek ‘Sevdiklerinizle hep gelişigüzel olacağınız sunturlu bir yıl diliyorum.’ diyerek eşine sarıldı. Peşi Sıra eğlenceye yordam kesmeden devam fail programda Mehmet Acar seslendirdiği şarkılar ile Bursalı dinleyicilerine unutulmaz benzeri yılbaşı gecesi yaşattı.

Share: