Bursa haberi | 8. Bursa Textile Show Fuarı sona erdi

Bursalı müstahsil firmaların güz-kış güpür ve aksesuar koleksiyonlarını sergilediği Bursa Textile Show Fuarı’nda tahminî 10 bin aksiyon görüşmesi yapıldı.

Bursa Tecim ve Uran Odasından (BTSO) yapılan açıklamaya göre, Merinos Atatürk Kongre ve Ekin Merkezi’nde bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen fuar, 3 çevrim süresince yerel ve ecnebi 5 bine mail sektör profesyonelini ağırladı.

Fuarı, İngiltere, Rusya, İspanya, Meksika ile Hollanda başta oluşmak üzere 50 ülkeden departman profesyoneli musahabe etti. Ecnebi alıcılar, 133 Bursa firması ile görüşüp 2022-2023 sonbahar-kış kumaş koleksiyonlarını inceleme imkanı buldu.

Etkinlik boyunca 10 bine mail düet iş görüşmesi gerçekleştirildi. Gelişigüzel firmanın sayı farkı 75 iş görüşmesi yaptığı fuarda birçok havale anlaşmasına imza atıldı.

Açıklamada görüşlerine düz verilen BTSO Umumi Heyet Komutan Yardımcısı İsmail Kuş, Bursa’nın yapı ve kumaş sektöründe birinci sınıf üretimi ve tasarımıyla arsıulusal arenada yüce bire bir merkez olduğuna meni etti.

Uluslararası firmaların vadi aldığı, yetişkin aktörlerin tıpkı araya geldiği fuarın rabıta gördüğünü tamlayan Kuş, “Önümüzdeki dönemde de fuarımızı büyüterek Bursa’mıza ve ülkemize ulama sağlamaya devam edeceğiz. İnşallah bire bir ahir Bursa Textile Show’u Arsıulusal Fuar Merkezi’mizde gerçekleştireceğiz. Ilkin Ticaret Bakanlığı oluşmak amacıyla önceki günden bu yana fuara topluluk sâdır dokuma sektörü temsilcilerimize ve fuarımızın düzenlenmesine bindi veren cümle paydaşlarımıza teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Tekstil firması yetkilisi Soykan Gülseçen üstelik fuardan çok memnun kaldıklarını vurgulayarak, önceki yılından itibaren katıldıkları Bursa Textile Show’üstelik dünyanın ciharıyek yanından ziyaretçilerle benzeri araya geldiklerini belirtti.

Meksikalı Eric Chavez, beşinci misil geldiği fuarın çok muvaffakiyetli tıpkısı aranjman olduğunu ifade etti. Chavez, Meksika pazarı için çok muhtelif ve ayrımsız zamanda birinci sınıf kumaşlar bulabildiklerini, gelecek yıllarda bile fuara katılacağını kaydetti.

Hollanda’dan gelen Lijanna Nagle üstelik fuarın etkili ve canlı geçtiğini, çok sunturlu kumaşların sergilendiğini belirtti.

Share: