Burdur’da muvakkat geçitleri “Hayata ihtiram duruşu” sloganıyla kırmızıya boyandı

Burdur’da İçişleri Bakanlığınca “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya uygulanmaya başlandı.

Atatürk Caddesi’ndeki Gazi ve Özboyacı ilkokulları arasındaki eğreti geçidinde kampanyanın hayata geçirilmesi için planlı törene Ilbay Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve İl Cingöz Komutanı Miralay Mustafa Güder katıldı.

Yaya geçidinde toplanan çocuklarla tıpkısı müddet sohbet eden Arslantaş, daha sonra öğrencilerle palyatif geçidinin ortasındaki şeridi kırmızıya boyadı.

“Yayaların karıştığı ölümlü trafik kazalarında eksilme oldu”

Pentür işleminin ardından Vali Arslantaş, gazetecilere, beş altı yıldır kamuoyunun dikkatini türlü etkinliklerle trafikte bulaşan önceliğine çektiklerini söyledi.

Geçen yıl benzeri önceki yıla bakarak yayaların karıştığı insanoğlu gidiş geliş kazalarında hem ilde hem de büyüklük genelinde gösterişli eksilme olduğunu tamlayan Arslantaş, “Yapılan bu çalışmaların insanımızın duyarlılığını artırdığına inanıyoruz. Çocuklarımızla benzeri kat daha trafikte geçici önceliğine dikkati örtmek üzere bu organizasyonun içindeyiz.” ifadelerini kullandı.

İl Emniyet Müdürü Bitirik da “Trafikte yaya kırmızı çizgimiz” konusunda farkındalık ve duyarlılığı bırakmak üzere toplandıklarını belirterek, “Çocuklarımızla bilcümle şehrimize zaman buradan zar ediyoruz. Trafikte bulaşan kırmızı çizgimiz. Yayaların mıhlı ayrımsız şekilde trafikte meydan almaları için bütün sürücüleri saygıya, kurallara uymaya çağırma ediyoruz.” diyerek konuştu.

Etkinlik, çocukların Türk bayraklarıyla yaya geçidinden geçişleriyle sona erdi.

Share: