Burdur’da güçlü Çinlilerden facia bölgesine arkalama

Burdur’da hararetli Çinlilerden kıyamet bölgesine arkalama

1 Milyon TL yahut daha aşkın destek

BURDUR – Burdur’da dinamik Çinli aksiyon adamları afet bölgesine müzaheret tırı gönderdi.

Burdur’da mermer işiyle uğraşan Çinli iş adamları depremzedelere arkalama edebilmek için afet bölgesine bir tır dolusu dirim malzemesi gönderdi. Burdur Çinli Mermerciler Birliği kendisine özlük aralarında dünyalık toplayan Çinli mermerciler afet bölgesine gönderecekleri malzemeleri de kendileri aldı.

Yaptıkları müzaheret ile ilişkin konuşan Çinli iş adamı Guoxiong Chen, “Tığ 16 – 17 senedir burada yaşıyoruz. Bu depremden 10 parça ülke etkilenmiş. Baya üzüldük. Kesim adına birçok refik ile bu üzüntüden dünya tıpkısı dürü beğenmek istedik. Tığ bu bağışı toplayarak devlete gönderiyoruz. Bugün üstelik tıpkısı tır dolusu malzemeyi topladık kıyamet bölgesine yolladık. Bizim bağışlarımız devam edecek. Arkadaşlarımızla alay malay 1 Milyon TL veya elan çok bindi sağlayacağız” dedi.

Yine Çinli İş kadını Liping XIE ise; ” Türkiye bizim ikinci memleketimiz oldu. Tığ burayı çok seviyoruz ve kesiksiz burada kalıyoruz. Depremden periferi çok üzülüyoruz. Bundan âlem dürü yapıyoruz. Çokça esbak olsun” açıklamasında bulundu.

Zaman gönderdikleri yardım tırının arkası sıra yardımlarının bitmeme edeceğini bildiren Çinli kadro Cuma Namazı haset de AFAD’a maddesel bağış yapacaklarını belirttiler.

Share: