Bu aşevinde namevcut bulunmayan

Kocaeli’de 3 bin öğrenciye ücretsiz yemeğin dağıtılacağı Aşçı ve Kültür Merkezi açıldı. Öğrencilere göre tasarım edilen merkezde, sıcak yemek hizmetinin beraberinde kütüphane ve oyun salonları de bulunuyor.

Nazik Angajman Partisi (BBP) Kocaeli İl Başkanlığı ile Alperen Ocakları hareket birliğinde, öğrenciler için “Umuttepe Yerleşkesi Aşevi ve Kültür Merkezi” kuruldu. Günde 3 bin öğrenciye hamam kemirmek hizmeti sunacak merkezin içre bilardo ve video oyunu salonları ile kitabevi üstelik bulunuyor. Aşevinin aşevi kısmında bire bir anda tahminî 300 mektepli aşındırmak yiyebilecek. Öğrenciler aşındırmak hizmeti dışında lokanta binasında düzlük alan katalog betik okuyup, ibret çalışabilecek. Öğrenciler merkezde öğüt zamanları dışında televizyon izleyebilecek, baziçe salonlarda afiyetle mesafelik geçirebilecek. Saat 22.00’ye kadar bakım verecek merkezin, Türkiye’nin arz büyük kazanç aşçı statüsünde olduğu öğrenildi.

“Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlendikçe, mazlum coğrafyaların yüzü birlikte henüz fazla gülecektir”

Umuttepe Yerleşkesi Aşevi ve Kültür Merkezi’nin açılışında mütekellim Büyük Irtibat Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Dünyaya baktığımızda hele coğrafyamızda soluk ve gözyaşının benzeri çeşit bitmediğini görüyoruz. Hangi hikmetse bu çağ ve gözyaşı, esaretler hep Türk’ün coğrafyasında, bilcümle Müslümanın coğrafyasında oluyor. Bunların birlikte sömürülen zenginlikleri, hayatları, özgürlükleri ve hürriyetleri ellerinden alınan maalesef Türkler ve Müslümanlar olmuştur. İşte Nazik Angajman hareketinin tulu, nizamı alem ülküsünün tulu, bu tasavvur ile olmuştur. Halk ittifakı namına ayrımsız gayede ülkemiz, milletimiz, devletimiz hem bile soydaş coğrafyamız tevessül etmek amacıyla kamu dünya mazlumları üzere düzentileme gayreti içerisindeyiz. Hele son yıllarda bu gayretimizin büyük tıpkısı sonuç verdiğini, Karabağ’ın işgalden kurtulmasından tutun dahi, Libya’da özgür hükümetin kurulmasına büyüklüğünde, Suriye, Irak, Afganistan, Kafkaslar, Balkanlar, Gün Doğusu Akdeniz bilcümle bu coğrafyalarda mazlumların birlikte düz kabul etme gayreti ortamında olan ve seçme şartta elini Türk’e, Müslüman’a ve mazluma uzatan Türkiye Cumhuriyeti devleti ile cebin karşıyayız. Elhamdülillah bundan nazik ayrımsız sevinme duyuyoruz. İnşallah önümüzdeki günler, önümüzdeki yıllar bu açıdan elan heybetli ayrımsız arkaç gelecektir. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlendikçe, mazlum coğrafyaların yüzü birlikte daha çok gülecektir” dedi.

“Bu fikri ortaya atan ve aylardır uğraş eden kardeşlerimin hepsini tebrik kartı ediyorum”

Gençleri genişlik domuzuna şekilde doldurmak istediklerine dikkat çeken Destici, “Çağın belası maden özellikle kalkışmak amacıyla, eksiksiz kırıcı alışkanlıklardan gençlerimizi yönetmek bizim vazifemiz. Bunun de akide, firez ve değer vasıtasıyla olabileceğini yeryüzü ongun bilenlerdeyiz. İşte bu maksat ile bakım fail Alperen Ocakları Vakfımız, Türkiye’nin dokuz canlı haddinden fazla ilinde, ilçesinde hizmetlerine devam etmektedir. Zaman de Kocaeli’da üniversitemizin lahzada çok yakınında Derviş Ocakları Kocaeli İl Teşkilatı, Büyük Bağlanak Partisi İl Teşkilatı, Büyükşehir Belediyemiz, emeği güzeşte kurumlarımız ve duygulu insanlarımız katkılarıyla lokanta ve kültür merkezi kuruldu. Bu fikri ortaya atan ve aylardır savaş eden kardeşlerimin hepsini tebrik kartı ediyorum. Burayı düzenlemek çokça güzel. Burayı kuramsallaştırarak kalıcı tıpkı kuzuluk tefhim etmek hepsinden önemlidir diyerek düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.

“Anlı Şanlı tıpkısı hizmetin açılışında bilcümle birlikte buluştuk”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Reisi Tahir Büyükakın ise merkezin kıvrak olması temennisinde bulunarak, “Bugün dobra bir hizmetin açılışında hep birlikte buluştuk. Fatih Hükümdar Mehmet Han’a ait tıpkı saraka var; ‘Şehri mensur ederken nesilleri ihya etmeyi unutursanız ahit dirimlik boşlama ettiğiniz o nesiller, canlandırma ettiğiniz şehirleri imha ederler’ diyor. Ben bu kabil çalışmaların nesillerinde ihya edilmesi, kentçilik faaliyetlerinin çabucak inşadan ibaret olmadığı, bire bir zamdan bire bir diriltme faaliyeti olduğu anlamında de çokça manidar olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Çokça mutluyum, çokça heyecanlıyım”

Aşevinin günde 3 bin öğrenciye bakım vereceğini nâkil Kocaeli Mücahit Ocakları İl Başkanı Cüneyt Açık Deniz ise “Çokça mutluyum, çokça heyecanlıyım. Tanrı hepinizden razı olsun, bugünleri yaşadık. Elbette bunları bilcümle bu arada yapacağız. Bu yolda bizi boydak bırakmadığınız amacıyla hepinize çok teşekkürname ederim. Burada vatanına, milletine, bayrağına tutkun kardeşler, geçmişini bilici geleceğine taraf verebilen kardeşler yedirmek istiyoruz. Cenabıhak hepinizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Umuttepe Yerleşkesi Aşçı ve Kültür Sarayı hizmete açıldı. Aşçı ve Kültür Sarayı’nin açılışına BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kocaeli Büyükşehir Belediye Reisi Tahir Büyükakın, YANLIŞSIZ Öğür Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ile Mehmet Akif Yılmayan, Alperen Ocakları Genel Komutan Yardımcısı Kenan Gölçe, DÜRÜST Tümen Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, BBP İl Başkanı Kaan Şengil, BBP ve Derviş Ocakları İl Koordinatörü Metehan Küpçü, Alperen Ocakları İl Başkanı Cüneyt Engin ile çok sayıda öğrenci katıldı. – KOCAELİ

Share: