Boluspor’da kasıt 3 fakül

Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, Altınordu maçıyla ilişkin adına, “İçeride kandırmak ve idraksiz düştüğünde açılarak atlatmak çok riskliydi. Bu hatayı bu hafta yaptık. Altınordu karşısında yapmayacağız” dedi.

Spor Göt 1. Tomar ekiplerinden Boluspor, geçtiğimiz hafta öz evinde oynadığı Gençlerbirliği karşılaşmasının peşi sıra önümüzdeki hafta sonu oynayacağı Altınordu hazırlıklarına başladı. Lige Manisa FK karşısında galibiyetle başlayan kırmızı-beyazlı takım, ligin 2. haftasında geçmiş mağlubiyetini evinde Gençlerbirliği karşısında aldı. Teknik Direktör Sait Karafırtınalar yönetiminde antrenmanlarını sürdüren kırmızı-beyazlı ekibin hedefi taraftarının uğrunda sahadan 3 puanla bırakmak.

“Henüz götürümlü olmamız gerekiyor”

Boluspor Ustalık Direktörü Sait Karafırtınalar, ongun tıpkı maç olacağını belirterek, “Altınordu maçı üzere gösterişli benzeri hazırlığımız var. Oynadığımız Gençlerbirliği, Altınordu takımıyla öz evinde 3-3 berabere kaldı. Sunma birkaç onlar kadar kırıcı ve koşan bire bir takımla oynayacağız. Daha götürümlü olmamız gerekiyor. Bu oynanan 9 maçta 4 tanesini deplasman takımı nail. 4 tanesi berabere münteha. 1’ini familya sahibi mızıka 90+7’üstelik nail. Bunu, savaşım eden, sabırla bekleyen takımlar çıktı ödüllendiriliyor üzere görmek geçişsiz. Ama bu geçmiş 5 hafta için meri. Takımlar oturduğunda çok elan değişik skorlar çıkacaktır. İçeride yutturmak ve kafasız düştüğünde açılarak tavlamak çokça riskliydi. Bu hatayı bu hafta yaptık. Altınordu karşısında yapmayacağız. Katiyetle önlemlerimizi alacağız. İyi tıpkı karşılaşma olacak. Geçen haftayı telafi edeceğiz” dedi.

“Cezai iş uygulanacak”

Ligin önce iki haftasında oyuncularının al kartla oyun dışı kalmasını değerlendiren Karafırtınalar, “Yemeden Içmeden oyunculara telkinde bulunabiliriz. Bir tanesi hâlet icabı görülen amma ayrıksı tamamen sorumsuzlukla alakadar. Onunla ilişkin kulübün yaptırımı neyse cezai muamelat kategorik uygulanacaktır. artık fail oyuncular için da benzeri husus bitmeme edecek. Temennimiz tıpkısı elan olmaması. Mahdut bire bir öz değildi. Kısaca 60 an 10 sevimli oynadık. artık inşallah gayrimümkün” ifadelerini kullandı. – BOLUShare: