Boluspor Altınordu maçının arkası sıra

Spor Kaba Et 1. Lig’in 3’üncü haftasında Bolu Atatürk Stadyumu’nda oynanan Boluspor- Altınordu karşılaşması 1-1’lik beraberlikle sonuçlandı. Maç sonunda iki takımın teknik direktörleri açıklamalarda bulundu.

Mücadele sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, “Domuzuna tıpkısı maç seyrettik diyerek düşünüyorum. Ama galibiyetler hataları gizliyor ama kaybedişler mücadeleyi, emeği, harcadığın enerjiyi, evire çevire şeyleri gizliyor. Bugün 2 nokta kaybettiğimiz için haddinden fazla üzgünüm. 2 ceza vuruşu kaçırdık. Boş kalelere kaçırdık. Bunlar futbolda olan şeyler. Ama bugün soyunma odasında gördüm ki biz biraz elan bando olduk. Bugün kaçırdık amma erte kaçırmayacağız. Bu oyun ve uğraş benim amacıyla tatminkar. Amma atsaydık daha gür olacaktı. Taraftarımızı bile sevindirmiş olacaktık. İçeride kaybetme ve kardeşlik esaslı olmadı. 5-1 bitecek, pozisyon vermeden bitirdiğimi maç. İçeride oynaması bildirme print takımlardan birisiyle oynadık. Yıllardır çok bereketli tanıdığım tıpkısı mızıka. Arkamıza atılacak topları dahi çok ongun biliyorum. Öne çıktığımızda kalıp vereceğimizi bile biliyordum amma biricik da vaziyet vermedik. Haddinden Fazla bereketli savaş ettik. İki stoperim birer sunum ceza atışı yaptırdı. Neticesinde 2 tane biz kaçırdık, 1 parça onlar kaçırdı” dedi.

Altınordu’nun uzatmalarda kullandığı penaltının tekrarını isteyen canip hakemin kararına reaksiyon gösteren Karafırtınalar, “Hakemler için hiçbir molekül söylemeyeceğim. Yemeden Içmeden alın taraftaki penaltının tekrarını isteyen hakem için bire bir molekül söyleyeceğim. Ant geliyor önlerindeki çizgide taç olan pozisyona birlikte etki alarak bayrak kaldıramayan tıpkısı yoldaş 90+7’bile o cesareti nereden alıyorsun bile simge kaldırıyorsun. Kendisine sordum cevap veremedi. Neticesinde VAR’dan döndüğünde art niyeti ortaya çıkıyor. Itidalli hakem beyninde karşılaşma yönetti” ifadelerini kullandı.

Altınordu cephesi

Altınordu Maharet Direktörü Uca Hesap Kahraman ise, “Bolu takımının gür benzeri topluluk olduğunu biliyoruz. Tahakküm tıpkısı deplasmandı. Altınordu takımı yerine ilk ilkemiz futbolu güzelleştirerek, izleyenlere tempo zevki yüksek oyun oynamaya çalışıyoruz. Bu hep böyle olacak. Bugün dahi seyirciler beğeni alarak 90 dakikayı izlemiştir. Altınordu takımı her sabık gün biçim yakalayacaktır. Bizim için Boluspor maçı haddinden fazla koskocaman ayrımsız virajdı çünkü geçen hafta kişi evimizde kaybettiğimiz 3 nokta vardı. Buraya da 3 nokta kabul etmek amacıyla gelmiştik. Kaybedebilirdik. Serencam 90+7’da kazanabilirdik. Ama deplasmanda alınan 1 benek temas ahit önemlidir. Altın değerinde puandır” diye niteleyerek konuştu. – BOLUShare: