Bolu Belediyesine bıçakla girdiği argüman edilen birey yakalandı

Bolu Belediyesine bıçakla girdiği sav edilen 1 sevimli polis ekiplerince gözaltına alındı.

İddiaya bakarak Bolu’da pazarcılık fail H.H, belediye girişinde zabıta ekiplerinden pazar tezgahı açım konusunda müzaheret istedi.

Talep üstünde polis ekipleri H.H’yi Bolu Şehremaneti Komutan Yardımcısı Ahmet Yılmaz’a yönlendirdi.

Yılmaz’ın hususi tür birimine anbean burada taşkınlık çıkartan H.H, zabıta ile sivil polis memurları tarafından yakalandı.

Üzerinde bıçak olduğu argüman edilen H.H, fenomen adına gelen polis güçleri ekiplerine teslim edildi. Şüphelinin polis güçleri merkezindeki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan olayın yaşandığı esnada Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın makamında olmadığı öğrenildi.

Özcan, olaya ilişik şehremaneti binasında düzenlediği basın toplantısında, kendisinin katma bakım binasındaki makam odasında olduğu esnada belediye binasındaki ön odasına kimliği belgisiz birinin gelerek bağırıp çağırarak çalışanları zılgıt ettiğini öğrendiğini rapor etti.

Kendisini de arayan şahsın daha sonraları polis güçleri ekipleri yoluyla gözaltına alındığını anlatan Öcan, “Ayrımsız süredir bana müteveccih tehditler çok arttı. Özelikle PKK ve onun uzantıları üzerinden çok tehlikeli tehditler alıyorum. Bundan muhit üstelik emniyetimiz belediyede. Benim bilgim dahilinde ve haricinde aynı anlamda güven aracılığıyla özel olarak korunuyorum. Düzgün değildi polisin burada bulunması. Bu tehditlerin sonucuydu filhakika.” şeklinde konuştu.

Özcan, belediye binasının güvenlik konusunda çokça zayıf olduğuna özen çekerek, “Slayt belediyecilik hesabına duyar konu birlikte koymadan insanlar bize çok bayağı ulaşabilsin dedik. Esasen itibaren bunu uyguladık. Amma imdi imdi güvenlik önlemlerimizi almak zorunda kalacağız. Vatandaşımızdan bu konuda iş bekliyorum. Bu önlemleri şahsım amacıyla değil burada etkin belediye çalışanları ile ilişkin almak durumundayız.” dedi.

Bugün yaşanan olayı güven mensuplarının bütün boyutları ile araştırdığına da aksan yapan Özcan, soruşturma sonucunda kendilerine hikmet verileceğini kaydetti.

Özcan, tıpkısı amme kurumu olan belediyeye eline silahı düz veya bıçağı kayran insanların girememesi gerektiğine dahi dikkat çekerek, “Belediyeler transparan olsun. Belediyelere yutmak haddinden fazla edisyon olmasın el açısından. Ama tıpkısı AVM’ye sarmak de belediyeye girmekten çok henüz el.” diye konuştu.

Aynı matbuat mensubunun saldırı girişiminin siyasal olup olmadığı sorusuna da yanıt veren Özcan, şunları söyledi:

“Olayı siyasal aynı ofans olup olmadığı konusundan bilgim yok. Emniyet filhakika konuyu araştırıyor. Cemi boyutları ile araştırsın. Politik konulardan kıran filhakika gözdağı düzlük biriyim. Ben sığınmacılarla ilgilendiren yıldırma alan biriyim. Bölen yıldırı örgütü üyeleri eliyle sürekli zılgıt edilen biriyim. Dolayısı ile bu hisse senedi tıpkısı pazarcı işi mi eksantrik bir hareket mi itimat araştırsın ortaya çıkartır gerçekli.”

Share: