Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a makamında bıçaklı saldırı girişimi! Özcan’dan, “Önlemleri artıracağız” açıklaması geldi

Bolu Belediyesi’nde zaman saat 11.30 sıralarında meydana gelen olayda, H.H. isimli birey Şehremini Tanju Özcan’ın gönül rahatlığı odasının önüne gelerek başkanla görüşmek istediğini söyledi.

CEBİNDEN ÇIKARDIĞI BIÇAĞI SAVURDU

Bağırmaya başlayan H.H, Özcan’ın polis korumaları aracılığıyla uyarıldı. İkazlara namünasip H.H, cebinden çıkardığı bıçağı savurmaya başladı. Esirgeme polisi olaya müdahale ederek H.H’nin elindeki bıçağı alırken, görüngü 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirildi. İhbar üzerine belediye binasına polis ekibi sevk edildi. Olayın arkası sıra ön odasının bulunduğu kata zabıta ekibi birlikte gelerek güvenlik şeridi oluşturdu. H.H. gözaltına alınarak, ifadesi gönüllenmek amacıyla emniyete götürüldü. H.H’nin Bolu’birlikte pazarcılık yaptığı öğrenilirken, olayla ilişik sormaca başlatıldı.

TANJU ÖZCAN’DAN AÇIKLAMA: TEHDİTLERE DAL EĞMEYİZ

Özcan hücum girişimine ilgilendiren yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Tehdit almaktan korkan aynı insan değilim. Hayatım boyunca de bir nice el maruz kaldım. Ahit geldi FETÖ’cüler gözdağı etti, terör örgütlerinin ölüm listelerine aldılar. Bunu bana marifetmiş üzere beyanat ettiler. Artık bunların boyutları çok artmaya başladı ve vaktiyle mebus iken çabucak kendimden sorumluydum. Şu dakika bu binada 500 parça çalışan var. Bu arkadaşlarımı tedirgin ediyorlar, korkutuyorlar.

“BUNDAN SONRA GÜVENLİK ÖNLEMİ AHZETMEK ZORUNDA KALACAĞIZ”

Elinde bıçakla biri geliyor, bağırıp çağrıyor. Buradaki çalışanların saf namına bundan etkilenmemeleri kabil değil. Bundan Sonra yeter. Şunu hep bilsin; tığ tehditlere boyun eğmeyiz. Söyleyeceğimizden dümbelek durmayız. Ama özellikle belediye çalışanlarıma bir beis gelirse dünyayı başlarına yıkarım. Sığınmacı çeteleri gözdağı ediyor benzeri yandan. Benzeri yandan PKK ve uzantıları yeter imdi. Asayiş üzerine haddinden fazla zayıfız. Asetat belediyecilik yerine bir lahzada bir anda hiç duyar başlık de koymadan insanlar, bize haddinden fazla yalın kat ulaşabilsin dedik. Imdi daha çok tıpkı bölük düzenlilik önlemi almak zorunda kalacağız.”

Share: