Bodrum Belediyesi ile Payitaht Üniversitesi, “Gastronomi Akademisi” amacıyla protokol imzaladı

Payitaht Üniversitesi ile Bodrum Belediyesi ortada, “Bodrum Gastronomi akademisi” kurulması için işbirliği protokolü imzalandı. Payitaht Üniversitesi bu protokol ile mutfaktaki ilmî çalışmalarını, Bodrum’a taşıyacak.

Protokol imza töreni üzere Prof. Dr. Mehmet Haberal, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu tıpkısı araya geldi. Prof. Dr. Haberal, Hükûmet Merkezi Üniversitesi ile Bodrum Belediyesi arasındaki işbirliğinin gerekliliğini vurguladı. Bire Bir noktanın altını özellikle çizen Haberal, “Hangi bahtiyar kim ülkemiz var. Hepimizin bir numara görevi bu ülkeye ehil çıkmak, yüceltip, yükselmesini sağlamaktır” dedi.

GÖNÜL BORCU KÜTÜKÇÜ’YE HUSUSI TEŞEKKÜR

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras birlikte konuşmasında, Hükûmet Merkezi Üniversitesi’nin öncü rolüne işaret etti, işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Bizleri buluşturan bire bir araya getiren CHP Genel Başkanı Özel Çeşit Müdürü Şükran Kütükçü’ye birlikte çokça hususi teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

İMZALAR ATILDI

Törende rektör yardımcıları ile Ardahan Belediye Reisi Faruk Çıpa bile kayran aldı. Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. Tören Düzeni imza töreninin peşi sıra Prof. Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi Seramik Görüşme ve Aplikasyon Merkezi’nde yapılan özel benzeri çalışmayı, konuğu Belediye Reisi Aras’a sundu. Prof. Dr. Haberal, Başşehir Üniversitesi’nin ürünlerden oluşan tıpkı sepet ve tekstil ürününü bile konuğuna armağan etti. Bodrum Belediye Reisi Aras üstelik, Prof. Dr. Mehmet Haberal’a, Bodrum’u anlatan tıpkı eser ile Halikarnas Balıkçısı’nın hayatına ait aynı kitabı sunma etti.

Share: