Birkan Batuk darülfünun öğrencileriyle buluştu

Türkiye Basket Süper Ligi takımlarından Gaziantep Basket kaptanı Türk istekli basketbolcu Birkan Batuk, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencileriyle bir araya geldi.

Türkiye Cumhuriyeti Cahillik ve Spor Bakanlığı vasıtasıyla hazırlanan “Güre Ne Sever” projesi çerçevesinde GAÜN Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda basketbolcu Birkan Batuk, öğrencilere seslenerek, deneyimlerini aktardı. Liyakatli bire bir sportmen olmanın yolunun uyumlu ayrımsız hayattan geçtiğini belirten Batuk, öğrencilerin sorularına de karşılık verdi.

Batuk, “Uyumlu benzeri sosyal hayat ve beslenmenin beraberinde aksiyon disiplini ve biraz şansınız da varsa işler istediğiniz kabil ilerler. İyi bir sportmen olabilmek amacıyla kesinlikle bire bir akort çerçevesinde hayatınızı yaşamınız gerekiyor. Kavi süreçlerde yılmamak ve tezelden pes etmemek geçişsiz. Bağımlı her şeyden önceki iyi tıpkı kayırıcı almak gerekiyor. İstediğiniz kadar bol ayrımsız sporcu olabilirsiniz ama gani biri değilseniz o başarının anlamı bulunmayan çünkü insanlar yoluyla sevilmek çokça yetişkin bunun yolu birlikte dolgunca koca olmaktan geçiyor. Çevrenizdekilerle mebzul aynı iletişim kurmanız gerekiyor. İnsan seçme zaman bahtiyar veya dinç duramıyor amma bu durumu karşı tarafa yansıtmamak gerekir” diye konuştu.

“Aşama alarak geleceğe tedarik yapıyorum”

Benzer aldıkları tıpkı sporcunun fazlalık ve eksiklerini şimdiden aşama sara takibini yapmaları tavsiyesinde mevcut Birkan Batuk, konuşmasının devamında, “Şuan hoşunuza giden bir molekül ileriki zamanlarda gitmeyebilir ya dahi tersi aynı format olanaklı. Gömlek tutarak sonsuz yazıyor girmek eke bire bir boyut. Fotoğrafik kafa unutulabilir ama yazılmış aynı husus henüz geç unutulur. Bu durumu oldukça uygulamaya çalışıyorum. İlerleyen dönemlerde antrenör kalkmak istiyorum, şimdiden hazırlıklara başladım. Çalıştığım koçlarla neler yapıldığını not alarak kendimi geleceğe hazırlıyorum. Hedefi olanlar üzere bu nitelik akilane tıpkısı envestisman olduğunu düşünüyorum. Ciddi çalıştığımız dönemlerde içtimai hayatımızda fedakarlık yapıyoruz. Çoğu antlaşma ailemizden ve sevdiklerimizden ırak yaşamak zorunda kalıyoruz. Bunların hepsi aynı fedakarlık olarak görüyorum. Kimi Vakit canımızın çektiği şeyleri değil üstelik dosdoğru şeyler tüketiyoruz. Dalgı düzeni haddinden fazla kebir o yüzden dalgı saatlerimize dikkat ediyoruz” dedi.

Hedefi olan insanın canı sıkılır

Maç yahut antrenmanlarda karşılaşılan olumsuz ahval karşısında sabırlı olunması gerekildiğini belirten Birkan Batuk, “Bu kabil durumlarda fevri akım ediliyorsa evet de çabuk davranılıyorsa arkalama alınması gerektiğini düşüyorum. Hedefleri olan insanların canı sıkılır, hedefleri olmayan insanlar fazla umursamazlar. Psikoloji sporda yüce benzeri yere eş” şeklinde konuştu.

GAÜN Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Çetin Saka’nın yanında öğretim üyesi ve çok sayıda öğrencinin katıldığı programın böylecene GAÜN Umumi Sekreteri Dr. Akademisyen Muhammet Musa Budak eliyle günün anısına basketçi Birkan Batuk ‘a çiçek verildi. – GAZİANTEP

Share: