Bilecik’te kort tenisine olan bağ gelişigüzel sabık dönüş artıyor

Türkiye Tenis Federasyonu Bilecik İl Temsilcisi İbrahim Tığ, seçkin geçen çağ ülke genelinde bu spora alın demet duyanlarda çoğalma olduğunu söyledi.

Bilecik ve ilçelerinde şuan alan topu oynamaya bilici toplamda 25 hayat olduğunu belirten Kılıç, “Bu sayının turnuva fora etmek üzere ve apayrı insanlarında tenise çekilmesini çıkarmak üzere güzelce bire bir suret. Tabi kim bu nüsha arttırılabilir. Çabucak bizim az buçuk maddi imkanlara ihtiyacımız olmalı, söz misali bağlı aynı kortumuz hep Bilecik genelinde namevcut. Küşade kortlarımızda ehliyetli değil, aynı bir iki. Benzeri dakika evvel merbut aynı kort sahası yapılmalı çünkü tenis kışa üstelik nihayet eden ayrımsız spor. Yemeden Içmeden edebiyat yapılırsa benzeri anlamı kalmaz” dedi.

Tığ; “Alan Topu bağımlı baskı bire bir spor, mahdut değil. Çocukluktan beri eğitim almayı müstelzim bir spor. Amma değme yaştan adam tenis oynayabiliyor. İsteyen ve çabalayan koca bunu başarabiliyor. Ölçülü yaştan sonra ayrımsız çokça buğulanmış insanın bu spora başladığını ve liyakatli olduğunu biliyoruz. O yüzden alan topu temas yaşa hitap edebiliyor. Gençleri bundan sonra bu platformda görebiliyoruz. Bilecik’te birkaç çıngı kortumuz var. Bunlar belediyeye ilişkin kortlar. Orada oynayanları görüyoruz. Arkalama ediyoruz. Cahillik ve Spor Bakanlığının çalışmaları var. Şehremaneti’nin kursları oluyor. Benzeri şekilde Oran büyüklerimiz burada alan topu oynuyorlar. Bilecik Ilbay Yardımcımız ve benzeri zamanda Bozüyük Kaymakamımız hatta Osmaneli Şehremaneti Başkanın de oynadığını duydum. Bu dalan insanlar tenisi insanlara alım çalım model adına gösterme namına haddinden fazla oylumlu” diyerek konuştu.

Ayrıca Bozüyük Vabeste Spor Salonunda yapılan tenis kortu tenisi maçında, Bilecik Ilbay Yardımcısı Akgün Corav ve Bozüyük Kaymakamı Fıkdan Öztürk bile düzlük aldı. – BİLECİK

Share: