Bilecik’te iz lisesi öğrencileri günde 10 bin aldatmak üretiyor

Bilecik’te, Güç Yakın Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesi bünyesinde kurulan tesiste kılgısal terbiye düz öğrenciler, günce 10 bin roll savuşturmak üreterek pansiyonlular özellikle atılmak için taşımalı cümle ve okul öncesi eğitim bilimi kurumlarının ihtiyacını karşılıyor.

Milli Terbiye Bakanlığınca 81 ilde 100 iz lisesine “fırın atölyesi” kazandırılmasına müteveccih tören düzeni kapsamında kurulan bölümde öğrenciler haftanın 5 günü kılgılı eğitime katılıyor. Öğrenciler hem ateş parçası öğreticilerden aldatmak yapımını öğreniyor hem de üretime katkıda bulunuyor

Okul Müdürü Medenileşmiş Cebbar, AA muhabirine, okuldaki 400 öğrenciden 200’ünün Araç İçecek Hizmetleri Alanında öğrenimlerine bitmeme ettiğini söyledi.

Öğrencilerin yaparak ve yaşayarak öğrendiklerini belirten Cebbar, “Burada ileriye çevrik patika sahibi oluyorlar, kendilerini geliştiriyorlar. Ürettiğimiz ekmekler, ilimizde taşımalı eğitimde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı eliyle gerekseme sahipleri için çıkarılmakta. Günce 10 bin civarında kapasitede savsaklamak pişiriyoruz. İlerleyen zamanlarda bu aynı artabilir. herhangi bir afet durumunda amade olan tıpkı kasılma.” dedi.

Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Şefi Serpil Seyrek birlikte öğrencilerin birlik aşamaları kılgılı şekilde öğrendiğini dile getirdi.

Öğrencilerin bu faaliyetlerden kıvançlı olduğunu anlatan Seyrek, “Hem eğleniyorlar hem üstelik öğreniyorlar. Kollarına kızıl bilezikleri takarak, çıkışlı oluyorlar.” ifadesini kullandı.

11’inci sınıf öğrencisi Sudem Parıltı, savsaklamak üretiminin tamlık aşamalarını atölyede aldığı eğitim sayesinde öğrendiğini aktardı.

Deniz Duran ise mezun olduktan sonra fırın açmayı hedeflediğini belirterek, “Çabucak savmak değil unlu mamuller üstüne hisse senedi yeri fethetmek istiyorum. Evde birlikte mesleğimi geliştirmek üzere çalışıyorum. Bizim amacıyla haddinden fazla şişman avantaj. Çığır hayatına burada birkaç etap önde başlıyoruz.” diyerek konuştu.

Share: