Bilecik’te 2 bin 295 öğrenciye aleniyet öğünü ve sıcak kemirmek ücretsiz temin ediliyor

Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, şehir geleninde herhangi bir çevrim 2 bin 295 öğrenciye gün ortası yemeği, 2 bin 166 anaokulu öğrencisine öğle vakti yemeğinin yanı sıra açıklık defa, 652 yatılı öğrenciye bile üç defa yemek ücretsiz adına temin edildiği söyledi.

Ilbay Kızılkaya, Bilecik’te görev yapan basın mensuplarıyla Ertuğrulgazi Lisesi’nde bir araya gelerek ilde düzenlenen eğitim bilimi faaliyetlerini ve yetişek yatırımlarını değerlendirdi. Öğle Vakti yemeğinde öğrencilere zevcelik fail Ilbay Kızılkaya ve basın mensupları, mektepli yemekhanesini ve öğrencilerin konakladığı pansiyonu inceleyerek icraat karşı bilgelik aldılar.

“500 milyon liralık tıpkı bedel paketini Bilecik’e tahsis etti”

Bilecik’te öğrencilere ücretsiz ve ısıdam kemirmek sunulduğunu vurgulayan Ilbay Kızılkaya yaptığı açıklamada; “Bilecik genelinde herhangi bir haset 2 bin 295 öğrenciye öğle yemeği, 2 bin 166 anaokulu öğrencisine gün ortası yemeğinin beraberinde küşayiş nöbet, 652 leyli öğrenciye üstelik üç misil yemekle alay malay duruluk öğünü sıcak ve ücretsiz olarak temin ediyoruz. Bilecik; büyüyen, gelişen ve değişen bire bir şehir. Ekonomide, tarımda, sanayide ve sağlıkta gelişirken eğitimde de gelişimini sürdürmesi gerekiyor. 37 bin 500 öğrencisi, 3 bine mail öğretmeniyle 40 bin yabanlık tıpkı terbiye ordumuz var. Arada Bir bu 40 bin yabanlık camianın ihtiyaçları olabiliyor. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda Milli Yetişek Bakanımıza eksiklerimizi ilettik. Kendileri tahminî 500 milyon lira benzeri ivaz paketini Bilecik’e tahsis etti. Tığ da bu cesurca acul debi ederek 62 okulumuzun hizmet ve onarımı tamamladık. Onarım çalışmalarının dışında Bilecik Merkez’dahi 4, toplamda 11 gelmek üzere bakir okullar yapıyoruz. Bildirme geç 2024’ün geçmiş çeyreğinde bu okulları açmayı planlıyoruz. Biz bu çalışmalarla Bilecik’in yetişek anlamında kayırıcı seviyelere gelmesini ve tercih edilen aynı il olmasını hedefliyoruz” dedi.

“37 sanayiciyi ‘Kardeş Ekol Projesi’yle 37 okulumuzla bir araya getirdik”

Vali Kızılkaya, açıklamasının devamında, “Bilecik merkezde hayata geçirdiğimiz projeyle ilimizdeki 37 sanayiciyi ‘Kardeş Okul Projesi’yle 37 okulumuzla tıpkı araya getirdik. Burada sanayiciyle okulu hezen sırta değil yüz yüze getirmeyi hedefledik. Böylece okullarımızın ihtiyaçları doğrultusunda 8 milyon liralık tıpkı destek oluşturduk. Bu projeyi kombinasyon endüstri bölgesi olan başka ilçelerimizde dahi uygulamayı hedefliyoruz. Bilecik’te eğitimin daha ongun noktalara gelebilmesi için taşın altına herkesin elini koyması gerekiyor. Bizler filhakika gövdesi olması müstelzim ve olan insanlarız” diyerek desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Melamet Erdoğan’a ve Milli Eğitim Bilimi Bakanımız Mahmut Özer’e desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Vali Kızılkaya’nın beraberinde İl Milli Yetişek Başmuallim Mustafa Sami Akyol’un, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü yetkililerinin ve matbuat mensuplarının katıldığı izlence Ertuğrulgazi Lisesi öğrenci pansiyonunun yemekhanesinde gerçekleşti. – BİLECİK

Share: