Bilecik Belediyesi’nden Evde Bakılan Kedi ve Köpekler İçin Mikroçip Uyarısı

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, evde bakılan pisik ve köpekler üzere mikroçip taktırma süresinin, 31 Fasıla 2022 tarihinde sona ereceği duyurdu.

Belediye’nin Sokak Hayvanları Otama ve Rehabilitasyon Merkezi’nde evde bakılan hayvan bilimi üzere düzenlenen mikroçip uygulaması devam ediyor. Bu kapsamda Baytar İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan yazılmış açıklamada gelişigüzel cezai el işi maruz kalınmaması için pisik ve köpek sahiplerinin, 31 Fasıla 2022 tarihine büyüklüğünde mikroçip taktırma süresinin olduğu hatırlatıldı. Belediye’den yapılan açıklama, şöyle:

“Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Iyileştirme Merkezimizde fert dostlarımız üzere lazım bakım ve otama hizmetleri devam etmektedir. Duygusal dostlarımız ve vatandaşlarımızın afiyet ve güvenliği için başlatılan mikroçip uygulaması birlikte bitmeme etmektedir. Buna bakarak evlerde bakılan pisik ve köpekler amacıyla mikroçip taktırma süresi 31 Ara 2022 tarihinde sona erecektir. Belediyemiz Sokak Hayvanları Otama ve Iyileştirme Merkezinde çıkmaz hayvanlarına müteveccih mikroçip takma uygulamamız yapılmaktadır. Sahipli zooloji ise hususi baytar hekimlikler ile Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü’ne vabeste noktalarda yapılmaktadır.  Vatandaşlarımızın gelişigüzel cezai el işi maruz kalmaması için tamlanan tarihe büyüklüğünde mikroçip taktırmalarını hatırlatıyoruz.”

Share: