Bilecik Belediyesindeki alacak iddialarına ilişik davada tanık beyanları makbuz

İçişleri Bakanlığınca, vergi iddiaları nedeniyle Bilecik Belediye Başkanlığı görevinden geçici namına uzaklaştırılan ve CHP’den ihraç edilen Cömert Şahin ile eski Kayı SAVUŞMAK Umumi Heyet Başkanı Selçuk E’nin yargılanmasına devam edildi.

Bilecik Korkulu Ceza Mahkemesi’ndeki üçüncü duruşmaya tutuklanmadan sanıklar Verimli Şahin ve Selçuk E. ile yan avukatları katıldı.

Savunmalarında eski beyanlarını yineleyen sanıklar, aklanma talebinde bulundu.

Kayı SAVUŞMAK çalışanı H.S. ve belediyede görevli N.I, duruşmada tanık yerine ifade verdi.

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı 22 Mart 2023’e erteledi.

Davanın geçmişi

Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı YEMEK Umumi Heyet Başkanı Selçuk E’nin, AVM satışı üzere müsaade bedeli ve iş takibi üzere başvuranlardan kazanç istediği iddiaları konusunda, 19 Ocak’ta, İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Uğraş Şubesi ekiplerince cerrahi müdahale düzenlenmişti. Gözaltına alınan münasebetsiz, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında, 25 Şubat’ta İçişleri Bakanlığınca şehremaneti başkanlığı görevinden eğreti namına uzaklaştırılan tutuksuz maznun Cömert Şahin ise CHP Erdemli Sıkı Kurulunca 14 Haziran’da partiden ihraç edilmişti.

Haklarında 12 yıla büyüklüğünde mapus cezası istemiyle sav açılan iki sanıktan Selçuk E, ekim ayındaki duruşmada adli arama üzere tahliye edilmişti.

Share: