BİK bölüm müdürü Recep Bolat, mezarı başında anıldı

Basın ve İlan Kurumu (BİK) Sakarya Şube Müdürlüğü görevini sürdürürken, fal sırasında yerel bir gazete sahibinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Recep Bolat vefatının 10. yılında memleketi Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki kabri başında anıldı.

Kayabaşı Mezarlığı’nda Bolat üzere düzenlenen anma törenine, ailesi ve yakınlarının birlikte Göksun Kaymakamı Mustafa Caner Culukar, Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Işıklı, İlçe Müftüsü Mustafa Altun, BİK Kahramanmaraş Yazıhane Müdürü Veysel Karaca ve ilgililer katıldı.

Bolat’ın kabri başında Kur’an-ı Kerim okunup yakarış edildi.

Törende mütekellim BİK Kahramanmaraş Ofis Müdürü Kara, 10 sene önce silahlı saldırıda hayatını kaybeden meslektaşları Bolat’ı anmak amacıyla bire bir araya geldiklerini belirterek, “Recep Bolat ve Taharri Hizmetleri Müdürlüğü Şefi Devrim Ersen Özergin’e Allah’tan yağmur yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ihtifal törenine katılan ve bizleri bekâr bırakmayanlara teşekkürname ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmanın peşi sıra katılımcılar Bolat’ın kabrine karanfil bırakarak yakınlarına taziyelerini iletti.

Yağız, törenin böylecene Bolat’ın ailesine, BİK Umumi Müdürü Cavit Erkılınç vasıtasıyla kaleme alınan taziye mektubunu tasdik etti.

Share: