BİGG Cube Incubation ile girişimcilere cemi destek

Teknopark İstanbul’un gurk merkezi Cube Incubation, BİGG Cube Incubation projesiyle TÜBİTAK 1601 BİGG (Ferdî Zihayat Adım) projesi kapsamında 37 uygulayıcı kuruluş arasından bindi almaya türe kazandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sakarya Teknokent, Sanofi ve Türk Telekomünikasyon iş birliğinde yürütülecek projeyle düşüncesiz muvasala, bozulmamış teknolojiler, çokbilmiş üretim sistemleri, bildirişim ve sayısal transformasyon, keyif ve dolgunca hayat, sürdürülebilir tarım ve beslenme alanlarında gelişim fikri olan girişimcilere mentorluk desteği verilmesi hedefleniyor.

Programa civar lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve mezunlar başvurabiliyor. Uygulayım Bilimi ve teceddüt odaklı hisse senedi fikirlerine civar ödemeli 450 bin TL yardım desteği sağlayıcı TÜBİTAK BİGG programına, https://www.cubeincubation.com/basvur linki üzerinden başvuru yapılabiliyor.

Cube Incubation; girişimcilik ve yeni fikirlere verdiği önemle girişimcilerin hisse senedi fikirlerini hayata nakil uğrunda karşılaştıkları bir nice zorluğu aşmaları üzere hal üretiyor. Cube Incubation, akıbet namına, TÜBİTAK’tan destek almaya türe kazandığı bakir projesi kapsamında girişimcilere aksiyon fikirlerini geliştirmeleri, düşün ve ortaya çıkma ürünün doğrulanması, proje yazımı, başarım analizlerinin yapılması, hisse senedi planlarının değerlendirilmesi üzere ihtiyaç duyabilecekleri seçkin düz ve konuda eğitim, mentorluk desteği sağlamayı amaçlıyor.

BİGG Cube Incubation projesiyle girişimciler; idarehane, ıslak sıska laboratuvar ve saf ayn imkanlarından yararlanırken, Teknopark İstanbul’un sunacağı açık network sebebiyle de türlü şirketlerle musahabe imkanı bulacak ve yoğun teknoloji tabanlı geliştirmeler fail girişimler ile bire bir ekosistemde çalışmalarını hayata geçirebilecek.

Girişimciler antrparantez, Teknopark İstanbul Uygulayım Bilimi Nakil Ofisi (TTO) marifetiyle nişancı desteği alabilecekleri gibi sayısal iletişim araçları ve PR çalışmaları kapsamında verilen desteklerden da ferah ferah yaralanabilecek.

Geniş imkan ve destekler sunan BİGG Cube Incubation programından nüfuz etmek talip girişimcilerin sağlamaları gereken civar koşullar, elan önce Teknogirişim Sermayesi evet de TÜBİTAK 1512 desteği almamış olmaları ve rastgele şirkette ortaklıklarının bulunmaması kendisine belirlendi.

Share: