Beyşehir OSB’de 2. girişim çalışmaları ivinti kazandı

Konya’nın Beyşehir ilçesi tevhit sanayi bölgesinde 2. aşama çalışmaları ivinti kazandı.

Beyşehir’in Bayavşar Mahallesi’nde bulunan 1. Tevhit Endüstri Bölgesinin bitişiğinde kurulmasına karar sunulan 2. etap kombinasyon uran bölgesinin bile ciddi yatırımcı ilgisiyle karşılaştığı belirtildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2022 yılı sonu itibariyle 75 hektarlık düzlük amacıyla kayran seçimini da onaylamasının ardından sürat kazanan 2. etaptaki çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Beyşehir Öğretmenevi’nde planlı toplantıda açıklamalarda mevcut Beyşehir Kaymakamı ve Organize Endüstri Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kemal Akpınar, ölçülü çalışmalara ilgilendiren yerine bilgilendirmelerde bulundu. Parsellerinin tamamının yatırımcılara tahsis edildiği Beyşehir Birleştirme Uran Bölgesi’nde faaliyette olan 31 fabrikanın beraberinde 23 fabrikanın de inşaatının devam ettiğine vurgu eden Akpınar, 1. etapta yerlerin dolmasının peşi sıra 2. etapta başlatılan çalışmaların da atiklik kesmeden sürdüğüne dikkat çekti. Beyşehir OSB’nin ilki kadar 2. etabının de kaymakamlık içi ve dışından gelmek isteyen yatırımcıların ağırbaşlı tıpkı ilgisi ile karşılaştığını anlatan Akpınar, “Beyşehir Organize Uran Bölgemizin çarçabuk bitişiğindeki 75 hektarlık alanda kurulması üzere çalışmaları hesaplı 2. etapta saha seçimi işlemleri eksiksiz ve devletleştirme çalışmalarına başlanmıştır. 2024 yılı Teşrinievvel ayına kadar 2. aşama kombinasyon uran bölgemizin altyapı işlemlerinin tamamlanmasını hedefliyoruz. Peşi Sıra arsa taleplerinde başvuruları kabul etmeye başlayacağız” dedi.

Toplantıya, Beyşehir Şehremini Adil Şen, Beyşehir Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Mustafa Akbıyık, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Nuh Ahit ve Basiret Uz ile Beyşehir Organize Uran Havza Müdürü Mutlu Korkmaz, yatırımcı hareket insanları katıldı. – KONYA

Share: