BBP’deki görevlerinden ayrılan Tahir Mecnunca, Mustafa Destici’nin SELIM Parti’yi tenkit yasağı getirdiğini açıkladı

BBP’deki görevlerinden ayrılan Tahir Delimsirek, 18 Teşrinievvel 2020’birlikte yapılan BBP kurultayında ve sonrasında tekmil memleket ve kaymakamlık örgütlerine bundan sonraki seçimlerde kişi insan ve amblemleri altında seçime duhul sözü verdiklerini fakat gelinen süreçte BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin bu söze uymayı düşünmediğini belirterek “Bırakın kişi ad ve amblemimiz altında seçime girmeyi, tıpkı da ‘Cumhur İttifakı’na zarar makaslamak yerine’ müracaat, yazma yasağı ile karşılaştık” dedi.

“DESTİCİ, İTTİFAK’A KÖTÜLÜK BÖLMEK ADINA YASAKLAR GETİRDİ”

Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada Destici’nin tutumunu eleştiren Delicesine, “Sayın Genel Başbuğ ‘Cumhur İttifakı’na uymazlık parçalamak hesabına’ yasaklar getirdi. MKYK’ye hitaben ‘Cumhur İttifakı’na zarar boğazlamak namına hükümetin politikalarını eleştiremezsiniz, eleştirecekseniz MKYK kimliğinizi bırakın, istifa edin, ferdî düşüncelerinizi o ant rapor edebilirsiniz’ şeklinde talimatta bulundu. Doğruya akilane, yanlışa falsolu diyemedikten bilahare siyasa yapmanın tıpkısı anlamı namevcut” ifadelerini kullandı.

BBP’deki görevlerinden ayrılan Tahir Delice.

“İSTİFALARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN TEŞKİLATLARI BIRICIK YEGÂNE ARADILAR”

Tahir Delice, istifaların önünün kesilebilmesi üzere el ve kaza teşkilatlarının biricik yegâne arandığını, İl ve İlçe Başkanlarına 2024 yerel seçimleri üzere Belediye Başkanlığı ve meclis üyelikleri sözü verildiğini de sözlerine ekledi.

Share: