Bayburt’ta yetiştiricilere 691 koyun yemliği dağıtıldı

Bayburt’ta küçükbaş efsanevi yetiştiren 148 kişiye yüzde 70 hibeyle 691 mızrap koyun yemliği verildi.

İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğünün inatçı ve kucak yetiştiricilerinin standartlarının yükseltilmesi amacıyla hazırladığı, Şarki Karadeniz Projesi Toprak Kalkınma İdaresi Başkanlığının (DOKAP) desteğiyle alınan eroin kucak yemlikleri, üreticilere dağıtıldı.

Vali Cüneyt Epcim, yemliklerin besicilere verilmesi amacıyla Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen törende, Bayburt’a DOKAP tarafından haddinden fazla kocaman destekler verildiğini söyledi.

Bu sene 3 projede toplamda 4 milyon liralık desteği kente kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını tamlayan Epcim, “Etkin Koyun banyoluğu, kırkım makinesi projesi mecmu 562 bin lira, deri tipi kucak zehirli bütün 2 milyon değerinde, gene bugün dağıtımını yaptığımız koyun yemliğinin proje bedeli üstelik 1 milyon 260 bin teklik, yani toplamda 4 milyon liraya yakın benzeri destek sağlandı. Haddinden Fazla kocaman katkıyı Bayburt tarımına, çiftçisine bağış etmiş oluyoruz. Desteklerinden belde başta Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanımız Mustafa Varank’a, DOKAP başkanımıza ve emeği geçen İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğümüz ekiplerine teşekkürname ediyorum.” diye konuştu.

Epcim, üreticilerin herhangi bir antlaşma yanında olmak istediklerini vurgulayarak, celal desteklerinin en üst noktaya çıktığı bir yıl yaşandığını ifade etti.

Törene, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Selami Ersen, DOKAP Başbuğ Yardımcısı Izzetinefis Çipo, DOĞRU Öğür İl Başkanı Hacı Yüce Polat, Ekincilik Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe ile yetiştiriciler katıldı.

Share: