Bayburt’ta öğrenciler sabahleyin namazında Celil Camide buluştu

Milli Terbiye Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü eliyle düzenlenen ‘Vakti Kuşanmak’ etkinlikleri çerçevesinde mektepli ve öğretmenler Ulu Camideki sabahleyin namazında ayrımsız araya geldi.

İl Milli Terbiye Müdürlüğü tarafından kombinasyon edilen buluşmaya ülke merkezinde tahsil gören İmam Hatip Liseleri ve İmam Dil Cambazı Ortaokullarında tahsil gören kestirmece 400 mektepli, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı. Öğrencilerin namaz konusuna yönelik göz açısını zenginleştirecek, namazın ferdî, içtimai ve sosyal yönlerini fark etmesini ve manevi huzuru deneme etmesini nail olmak için başlatılan etkinliğe öğrenciler fahri adına ortaklık sağladı.

Öğrencilerin sabahleyin namazına sakil katılımını gören camideki vatandaşlar, öğrencileri camilerde görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, camileri herhangi bir ant böyle meşbu ve zinde iletilmek istediklerini vurguladılar.

Celil Camide kılınan sabah namazından sonra öğrencilere Bayburt’un lokal lezzetlerinden olan kavurmalı kavut çorbası izaz edildi. – BAYBURT

Share: