Batum Türk Sanayici İş Adamları Derneğinden Artvinspor’a musahabe

Batum Türk Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Ahmet Kişmiri, benzeri paradigma temas ve ziyaretlerde çıkmak için geldiği Artvin’birlikte Artvin spor Kulübünü müzakere etti.

Esmer ve beraberindeki Türk ve Gürcü aksiyon insanları, Artvinspor Kulübü Başkanı İrfan Saika, umumi heyet üyeleri Sedat Ulu Öktem ve Göksen Sönmez ile kulüp binasında benzeri araya geldi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Sebep, kulübün faaliyetleri ve geleceğe dayalı projeleri karşı konuklarına bilgi verdi.

Artvinspor’un şehrin sunma güzel kulüplerinden birisi olduğunu anlatan Yıldırım, şunları söyledi:

“Bizler da bu köklü kulübümüzün varlığını varagelmek istiyoruz. Maalesef pandemi ve ekonomik şartlardan yağlık idmansız ligde topluluk kurumadık. Tor birlikte olsa ayak topu kibar bir spor dalı. Idare kurulumuzda 2’si karı mecmu 15 arkadaşımızla bu arada takımımıza bakım etmeye çalışıyoruz. Amacımız genişlik güdük sürede tıpkısı takım oluşturarak tıfıl ligde yeniden yeşil beyazlı takımımızı taraftarımızla buluşturmaktır. Bu anlamda toplumun her kesiminin desteklerini bekliyoruz.”

Dernek Başkanı Ahmet Esmer ise kendisinin üstelik Artvinli olduğunu, bundan da büyük çekicilik duyduğunu anlatım etti.

Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Batum’da Türk hareket insanlarını olta ettiklerini kaydeden Kara, “Artvinspor bizlerin çocukluk aşkıdır. Bugün burada pakt binasında Artvinspor’de eşkâl terletmiş bozuk futbolcuların fotoğraflarını görünce çokça duygulandım. Bizler iş insanları adına Artvinspor’a bundan sonra elimizden geldiği büyüklüğünde maddesel ve manevi destek vereceğiz. Doğup büyüdüğümüz bu şehre vefa borcumuzu bayılmak istiyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Ziyaret böylelikle Saika, misafirlerine Artvinspor forması dürü etti.

Share: