Batmanlı Yurttaş: İnsanlar Çocuklarına Ekol Harçlığı Veremiyor. Kim Üç Bala Okutabilir

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Batman’da vatandaşlarla bire bir araya geldi. Bir vatandaş, “İnsanlar şu anda çocuklarına meslek harçlığı veremiyorlar. Bire Bir simit 5 lira. Bunu siz görmüyor musunuz? Ki üç devam çocuk okutabilir? Çocuklarına 5’er liralık verse benzeri düğürcük mi eşya? Ayrımsız simit yese ölür. Bunun beyni elbet çalışacak” diyerek konuştu.

Aylin Nazlıaka, bugün Batman’da esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Bir giysi mağazasında müteharrik yurttaş, “Bu posta olacak diyelim” dedi. Nazlıaka ise “Olduracağız bilcümle beraber” yanıtını verdi.

Benzeri apayrı vatandaş ise “İnsanlar şu anda çocuklarına meslek harçlığı veremiyorlar. Bire Bir düğürcük 5 teklik. Bunu siz görmüyor musunuz? Kim üç kesim bala okutabilir? Çocuklarına 5’er lira verse tıpkı düğürcük mi şart? Bir düğürcük yese ölür. Bunun beyni pekâlâ çalışacak? Kim verebilir? Veremezler” diye niteleyerek konuştu. Vatandaş, “Cumhuriyet Ahali Partisi adına ego dahi daha çok destekliyorum. Ben de daha çok arkasındayım. Bütün beraberiz. Bütün beraber zafere gideceğiz” dedi.

Share: