Batmanlı çoluk çocuk “içtimai medyadan sosyal meydana” etkinliğinde tıpkı araya geldi

Cahillik ve Spor Bakanlığı yoluyla sosyal iletişim araçları ve teknoloji bağımlılığına ilgi bağışlamak, gençlerin toplumsal ve kültürel faaliyetlere katılımını icat etmek üzere başlatılan “sosyal medyadan toplumsal meydana” etkinliği Batman’da yapıldı.

Atatürk Parkında düzenlenen etkinlikler kapsamında kurulan stantlarda gösterici, ebru, dalan ve süsleme sanatları, zeka ve hatır oyunları, maket yapımı üzere mütenevvi sanatsal ve kültürel etkinlikler vadi aldı.

Batman Cahillik Merkezi Müdürü Musab Baran, AA muhabirine, toplumsal medyadan toplumsal meydana projesi kapsamında Atatürk Parkında aktiflik düzenlediklerini söyledi.

“Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığımızca gençlerdeki uygulayım bilimi bağımlılığına özen örtmek amacıyla Cahillik Hizmetleri Umumi Müdürlüğümüzce 81 ilde düzenlenen sosyal medyadan içtimai meydana etkinliğini gerçekleştirdik. Kültürel, sanatsal ve sportif ameliyat ile enstrüman dinletileri ile gençlerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullanan Baran, etkinliğin demet gördüğünü aktardı.

Share: