Batman’da yüzyıllık çınar ağaçlarının yaprakları katıksız stüdyo oluşturdu

– Batman’de asırlık çınar ağaçlarının yaprakları saf stüdyo oluşturdu

BATMAN – Batman’ın Sason ilçesinde 900 almanak tarihi çınar ağaçlarından dökülen yapraklar, ağaçların büründüğü renkler ve mesire alanında akan dereler seyri bıkılmayan bire bir manzaralar oluşturuyor.

Sason ilçesinde mevcut Sevek Mesire alanı, katıksız şelaleleri, tarihi çınar ağaçları, yaprakların oluşturduğu damga cümbüşü ve akar suyuyla ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

Dökülen yapraklar üzerinde, tarihi çınar ağaçlarının dibinde fotoğraf çektirerek veladet gününü kutladığı amacıyla haddinden fazla mutlu olduğunu tamlayan Yelten Bozkurt, “Sevek Mesire alanında tarihi çınar ağaçlarının gölgesinde, dökülen çınar yaprakların oluşturduğu natür güzelliği, cari dereler, şelaleler ve sonuç baharın bir araya getirdiği domuzuna manzara eşliğinde veladet günümü kutlulamak için yeğenlerim, yengem ve akrabalarım ile alay malay geldik. Haddinden Fazla çarkıt yıllara dayanan tarihi çınar dikme var burada. Sonbahar olduğu amacıyla ve hafta sonu olduğu üzere aynı haddinden fazla yaşama gelip görünüş eşliğinde ışık çektiriyor. Herkesin gelip görmesini tavsiye edebileceğim ayrımsız yerdir” dedi.

“Kış gelmeden güneşin ve manzaranın tadını çıkardık”

Güneşli ayrımsız hafta sonunu fırsata çevirerek katıksız mesire alanında ailesiyle birlikte kahvaltı yaparak eli nimetli verimli andaç fotoğrafları çektirdiğini belirten vatandaşlardan Nedim Işık, “Şita gelmeden bu tarihi çınar ağaçlarının altında kahvaltı yaparak mübarek mübarek hatırat fotoğrafları çektirmek amacıyla buraya geldik. Amiyane temiz bire bir huy görüntüsü var” ifadelerinde bulundu.

“İlk yol geldim, hayran kaldım”

Solgun ve yeşilin bütün tonlarının meydan aldığı ağaçlardan sakıt yapraklarla oluşan vasıf cümbüşü, seyrine doyulmaz bire bir manzara ortaya çıkardığını rapor fail Zühal Özcan da, “Ego Batman’dan buraya geldim. Fotoğraf çektirmek için geldim. Kıytırık haddinden fazla sunturlu manzaralar var. İlk nöbet geldim amma hayran kaldım. Sizlerde buraya gelerek ajanda fotoğrafları çektirebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Share: