Batman’da “Sunu İyi Uyuşturucu Polisi Esas” semineri düzenlendi

Batman’üstelik, esrar kullanımının önüne geçilmesi üzere düzenlenen “Yer İyi Uyuşturucu Polisi: Anne” projesi kapsamında muhtar ve eşlerine yönelik eğitim bilimi semineri gerçekleştirildi.

Vali Ekrem Canalp, Batman Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen programın açılışında, kentte planlı sonuç esrar operasyonunda 119 kilogram skunk maddesinin ele geçirildiğini söyledi.

Uyuşturucu ile mücadelenin kararlılıkla süreceğini aktaran Canalp, esrar ve bağımlılığın bireylerin ve toplumun hayatını kemirdiğini kaydetti.

Canalp, “Dünyada gelişigüzel mevki eroin ile mücadele ediyor. Zira rastgele ülke ve mehabet biliyor kim maden miktarı arttıkça, uyuşturucuya profesyonel olan hayat sayısı arttıkça toplumun ekonomisi dahi sosyolojisi birlikte geleceği dahi riziko altına giriyor.” ifadelerini kullandı.

İl Güvenlik Müdürü Köroğlu Kıraç da, gençlerin tıpkısı toplumun geleceği olduğunu belirterek, “Bu günümüzde olduğu büyüklüğünde geleceğimiz amacıyla dahi savaş edilmesi gereken tıpkısı suç türüdür. Bu konuyu çokça önemsiyoruz. Batman Güven Müdürlüğü adına pahal bir iş içindeyiz.” dedi.

Programda, henüz bilahare muhtar ve eşlerine esrar ve esrar bağımlılığı ile ait bilgi verildi.

Share: