Batman’da hırsızlar ayrımsız caddedeki dükkanlara dadandı: O anlar kamerada

Batman’dahi hırsızlar benzeri caddedeki dükkanlara dadandı: O anlar kamerada

BATMAN Batman’bile peş peşe farkı dükkanlarda yaşanan arakçılık olayları esnafı bezdirdi. Hırsızların bayındır tavırları asayiş kameralarına saniye saniye yansırken, zanlılar gelişim yerlerinden 250 bin liralık malzeme çalarak kayıplara karıştı.

Batman- Diyarbakır yolu üstünde esnaflık yapan vatandaşların dükkanlarına dadanan hırsızlar tahminî 2 kamer içerisinde baş başa duran 6 gelişim yerinde arakçılık yaptı. Batman’birlikte esnaflık özne Mehmet Ekici isimli vatandaş, kestirmece olarak iki aydır bölgelerine hırsızların dadandığını ve geçtiğimiz hafta de arabasının camını kırıp içine girdiklerini söyledi. Ekici, “İki aydır bizim bölgeye hırsızlar dadanmış. Sabık hafta bizim arabaların camı kırmışlar. Arabada aynı şey bulamayınca da içene beis vermişler. Yan taraftaki komşumuz seramikçi. Adamın bekçisini çarpma etmişler, fayanslarını çalmışlar. 40-50 bin liralık çini çalmışlar. Bizim canip taraftaki komşumuzun üstelik güzeşte çevrim deposuna girmişlerdi, dükkanına girmişlerdi. Dayanak takımı, zindelik malzemesi hangi var hangi namevcut gelişigüzel şeyini çalmışlar. Polisler da geliyor buraya havari olmaya çalışıyorlar ama bence çare değil. Günce karakol atılması gerekiyor. Herhangi Bir akşam ezanı bizim burada akşam 24.00 ila 01.00 saatleri arası kendimiz geliyor burada devriye atıyoruz. Kendimiz atıyoruz devreyi. Gereğinin yapılmasını bekliyoruz. İnşallah apotr olurlar bize” dedi.

“Hırsızlara sesleniyorum gelmeyin, yapmayın, etmeyin”

Hırsızlara seslenen esnaf Mahsun Acar, “Burada esnafız. Hırsızlardan çok şikayetçiyiz. Rastgele ahit tıpkı yere giriyorlar. Burada komşularımız koyulmak üzere 5 ayrı yere girdiler. Bizim dükkanın korkuluklarını çaldılar. Komşularımızın fayanslarını, çelik sandık, bilgisayarlar, ufolar, bindi takımları. Burada tığ yetkililerden bir çözüm bekliyoruz. Elimizde alıcı görüntüleri üstelik var. Seçme dönem bu olayları yaşamaktan çokça sıkıldık mağduruz şikayetçiyiz yetkililerden aynı hal bekliyoruz bu işe. Burada kâin bütün esnafların dükkanına harami giriyor. Değme gün geliyorlar. Bunlar bir çete kurmuşlar çıktı yetkililerden ayrımsız çözüm istiyoruz. Bu laf ile ilgili. Yarın başka devir banyo değil bile dil girip bilcümle eşyalarımızı çalacaklar. Burada tıpkı avuç insanız. Hırsızlığa gerek namevcut. Hırsızlara dahi sesleniyorum. Gelmeyin, yapmayın, etmeyin Tanrı rızası için” diyerek konuştu.

Caddede yaşanan hırsızlık olayları, iş yerlerinin asayiş kameralarına saniye saniye yansıdı. Polis ekipleri şahısların yakalanması içi düzentileme başlattı.

Share: